20 نکته برای انجام پیاده روی درست بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 دی 1395 در ساعت 16 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید پیاده روی کردن به همه توصیه شده است. انجام دادن پیاده روی علاوه بر تضمین سلامتی افراد به کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام کمک می کند.پیاده روی می تواند وضعیت قلبی عروقی را بهبود ببخشد و ابتلا به بیماری های قلبی را در بین افراد کاهش می دهد.

انجام دادن ورزش در داخل منزل بسیار آسان و قابل برنامه ریزی می باشد و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا در خانه با استفاده از تردمیل پیاده روی انجام دهند و برای تمرینات خود برنامه ریزی نمایند.برای اینکه پیاده روی سالمی بر روی تردمیل داشته باشید، باید از کفش مناسبی استفاده کنید. کفشی که انتخاب می کنید باید راحت و هماهنگ با ویژگی های پای شما باشد. انعطاف پذیری لازم برای کفشی که انتخاب می کنید بسیار مهم است و زمانی که می خواهید کفشی بخرید باید اندازه آن متناسب با پای شما باشد.

با انتخاب کفش مناسب پای شما دچار ورم و مشکل های دیگر نمی شود و فراموش نکنید که کفش خریداری شده شما نباید برایتان تنگ و آزار دهنده باشد. پوشیدن جورابی مناسب باعث داشتن احساسی بهتر در کفش می شود.انتخاب کردن جورابی مناسب بستگی به خودتان دارد، برخی افراد ترجیح می دهند تا جوراب هایی کلفت تر و چسبان استفاده کنند تا از میزان اصطکاک بکاهند و برخی دیگر نیز جوراب های نازکتر و نخی را ترجیح می دهند.

انتخاب و استفاده کردن از پوشش ورزشی مناسب و هماهنگ با دمای محیط اهمیت زیادی دارد و برای اینکه بتوانید بر روی تردمیل به راحتی راه بروید، باید لباسی را انتخاب کنید که نه بیش از اندازه بلند باشد و نه بسیار تنگ تا موجب عدم تعادل شما نگردد. بهترین لباسی که شما می توانید در هنگام ورزش کردن از آن استفاده کنید، پوشیدن تاپ و شلوارکی با جنسی خنک است.برای اینکه بتوانید شروع مناسبی در حرکتتان داشته باشید، از ابتدا به خودتان سخت نگیرید، سرعت میانه مانند 20 دقیقه در ابتدای شروع کارتان کفایت می کند.

قبل از اینکه ورزش اصلی خود و تمریناتتان را شروع کنید، فراموش نکنید که حتما قبل از آن بدنتان را گرم کنید و بعد از اتمام تمرینات نیز بدنتان را به آهستگی سرد نمایید تا از آسیب و گرفتگی عضلات در امان باشید.در ابتدای کارتان با تردمیل سرعت کم دستگاه را انتخاب کنید و به آهستگی با آن شروع به قدم زدن کنید و در همان حال کشش ساده ای به اندام های خود بدهید. بدن خود را از هر طرف کشیده به طوری که متوجه این کشش در پهلوی خود شوید.

با برداشتن گام های بلند با تردمیلتان می توانید عضلات پایین تنه به ویژه در قسمت رانها و ساق پا را نیز تقویت کنید. البته به یاد داشته باشید که این حرکات کششی باید به صورت آهسته انجام شوند تا به ماهیچه های شما آسیبی وارد نشود.بعد از اینکه بدنتان به خوبی گرم و آماده انجام دادن ورزش شد، به یاد داشته باشید که تمرینات شما باید متناسب با شرایط فیزیکی شما انجام شود تا فشار بیش از حدی به بدنتان وارد نشود. فراموش نکنید که رعایت حد تعادل در انجام دادن هر کاری حتی ورزش و پیاده روی الزامی است.

در انجام دادن پیاده روی باید قادر باشید به راحتی صحبت کنید، در این حالت است که می توانید اطمینان حاصل کنید که شدت تمرینات خود را به اندازه مناسب انتخاب کرده اید. برای اینکه فیزیکی مناسب و استاندارد در هنگام ورزش کردن داشته باشید باید عضلات خود را در حالت آزاد قرار داده و شانه هایتان را عقب قرار بدهید و به دست هایتان نیز اجازه دهید تا در کنار بدنتان حرکت کند.

زمانی که بر روی تردمیل راه می روید پای خود را به زمین نکوبید و قدم هایتان را با پاشنه های پایتان بردارید. گام هایتان را نرم و درست به همان صورتی که در حالت طبیعی و خارج از منزل گام بر می دارید، بردارید تا دچار مشکلی نشوید.برای اینکه بدنتان را بعد از انجام دادن ورزش سرد کنید، باید در انتهای پیاده رویتان به آهستگی سرعت خود را کم کنید تا سرعت شما شبیه به زمان گرم کردن در ابتدای تمرینتان شود و بعد به تدریج سرعت خود را صفر کنید.

سرد کردن بدن حدود 5 دقیقه طول می کشد و بعد می توانید از تردمیل پایین بیاید و چند حرکت کششی ایستاده انجام دهید تا ضربان قلب شما به تدریج کمتر شده و به وضعیت پیش از تمرین خود بازگردید.استفاده از سرعت مناسب را در طول تمرین فراموش نکنید. زمانی که بدنتان به آمادگی لازم رسید، می توانید زمان پیاده روی خود را کم کم اضافه کنید.

وقتی که زمان پیاده روی شما به حد مطلوب 45 دقیقه رسید به همین صورت نیز مسافت طی شده با استفاده از تردمیل را نیز افزایش دهید. برای اینکه از تمرینات خود با استفاده از تردمیل بیشتر نتیجه بگیرید، باید لااقل 4 بار در هفته و در هر سری به مدت 20 دقیقه پیاده روی انجام دهید.حرکات کششی خود را از برنامه تمریتان کم نکنید و با انجام دادن آنها باعث به نتیجه رسیدن بهتر و سریع تر خود خواهید شد.

سعی کنید تمرینات خود و ورزشتان را به تدریج و کم کم شدید و طولانی کنید به این ترتیب کمتر دچار آسیب دیدگی می شوید. در روزهای اولیه تمرین به دلیل خستگی و عدم آمادگی بدنی دچار اسپاسم یا دردهای عضلانی می شوید که این امری طبیعی است.زودتر از زمان تعیین شده، متغییر"سرعت، شیب و زمان " موجود در تردمیل را تغییر ندهید، فرصت دهید تا بدن شما به آمادگی کامل برسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :