چگونه از یک تردمیل به درستی استفاده نمائیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 12 دی 1395 در ساعت 20 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از دستگاه های ورزشی است که با وجود اینکه استفاده از آن سخت نیست، اما خیلی ها به درستی از آن استفاده نمی کنند، یادگیری نحوه استفاده صحیح از آن به ما کمک می کند تا تمرین مفید داشته باشیم. این روزها وقتی کسی تصمیم به کاهش وزن و انجام ورزش آن هم در فضای خانه خود ، می‌گیرد نخستین کاری که به وی پیشنهاد می شود و خود آن فرد در ذهن خود می اندیشد، خرید تردمیل و پیاده روی و دویدن بر روی این دستگاه هوازی است.

خیلی از افراد در خانه خود تردمیل را دارند اما واقعا نمی دانند باید از آن به چه صورت استفاده نمایند. به همین منظور بعد از مدتی که تردمیل را تهیه کردند دلشان را می زند و دیگر حکم جا لباسی را در منزل پیدا می کند و یا حتی از آن استفاده می کنند و با مشکلات و عوارض متعددی روبه‌رو می‌شوند و تردمیل را عامل اصلی این همه مشکل و دردسر می‌دانند. در حالی که متخصصان می‌گویند هنگام استفاده از تردمیل هم باید نکاتی را در نظر داشت و اصولی را رعایت کرد.

برخی افراد بدون پوشیدن کفش روی تردمیل می‌روند و مشغول دویدن می‌شوند، در حالی که این کار بسیار اشتباه است و می‌تواند موجب بروز صدمات و آسیب‌های جدی به فرد شود. بنابراین هنگام استفاده از تردمیل باید حتما از کفش ورزشی مناسب استفاده کرد.

فردی که تعادل خوبی ندارد باید از تردمیلی استفاده کند که در دو طرف آن دسته‌هایی وجود داشته باشد تا به کمک آنها بتواند روی تردمیل راه برود و تعادلش را حفظ کند. همچنین فردی که زانو درد دارد پیش از رفتن روی تردمیل باید با تقویت عضلات چهارسر ران، از بروز مشکل بیشتر پیشگیری کند.

لطفا قبل از تمرین با تردمیل بدن خود را حسابی گرم و آماده کنید. استفاده از تردمیل هم مانند سایر ورزش ها نیاز به گرم کردن بدن دارد. پس این توصیه را به هیچ عنوان فراموش نفرمایید.

گفتنی است استفاده از تردمیل برای از دست دادن چربی‌های اضافه بدن و همچنین انجام ورزش با هدف سلامتی محوری ان بسیار مفید است اما باید قبل از استفاده از سلامت و میزان آمادگی بدن خود توسط پزشک مطمئن شویم پس از آن نیز با مشورت از کارشناسان و مربیان ورزشی طبق برنامه و اصول خاصی از این دستگاه استفاده کنیم تا بتوانیم در حالیکه سلامت بدن خود را حفظ می‌کنیم از فواید ورزش کردن بهره‌مند شویم و دچار آسیب های ناشی از استفاده غلط از تردمیل نشویم.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :