چه مکانی برای قرار گیری تردمیل مناسب تر است ؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 15 دی 1395 در ساعت 18 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن تردمیل باعث استفاده بیشتر و بالا رفتن کارایی دستگاه شده و افزایش تمایل شما را برای انجام دادن ورزش می شود. در این مقاله سعی می کنیم نکات مهمی را به شما یاد آور شویم تا شما با در نظر گرفتن آنها بهترین مکان را برای قرار دادن دستگاه خود انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید مکان مناسبی را در خانه برای تردمیل خود پیدا کنید، بهتر است در ابتدا نظر دیگران را در این باره جویا شوید یا از مجله ها و افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرد و از راهنمایی های این افراد استفاده کنید.انتخاب جای مناسب در استفاده از تردمیل نقش زیادی دارد و با انتخابی درست برای قرار دادن تردمیل می تواند بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد و تناسب اندام و ارتقای سلامتی را در پی داشته باشد.

یکی از نکاتی که در هنگام استفاده کردن از تردمیل باید به یاد داشته باشید آن است که تردمیلتان را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید تا گرمای زیاد به دستگاهتان آسیب وارد نکند. مکان هایی که رطوبت زیاد دارند مانند؛ استخرها، سونا و ... اصلا برای نگهداری دستگاهی مانند تردمیل مناسب نیستند و این مکان ها به سیستم درونی این دستگاه آسیب می رسانند.

گرد و خاک بسیار زیاد نیز بر موتور دستگاه تاثیر می گذارد و سبب می شود تا دستگاه زودتر از حد انتظار خراب شود و شما را دچار مشکل کند. این چند نکته به ظاهر کوچک میتواند از عمر دستگاه خریداری شده شما کم کند و شما دچار مشکل شوید.شما می توانید با در نظر گرفتن مکان هایی که احتمال آسیب رسیدن به دستگاهتان زیاد است، آنها را در ذهنتان حذف کنید و بعد از آن از بین مکان هایی که در منزل باقی می ماند، یکی را انتخاب کنید و تردمیلتان را در آنجا قرار دهید.

در انتخاب محل قرار گیری تردمیل می توانید از یک طراح دکور نیز کمک بگیرید تا بتوانید از بین محل های باقی مانده در خانه بهترین مکان را انتخاب کنید و چیدمان خوبی هم در منزل داشته باشید.برای اینکه بتوانید جای مناسبی را به تنهایی در خانه برای قرار دادن تردمیلتان انتخاب کنید، چند پیشنهاد برای شما داریم که در ادامه برای آگاهی بیشتر شما به اختصار آورده ایم.

قرار دادن تردمیل در پارکینگ خانه

اگر با برررسی منزلتان به این نکته رسیدید که در خانه اصلا فضایی را برای گذاشتن تردمیل ندارید یا خودتان می خواهید مکانی را انتخاب کنید که به دور از سر و صدا باشد، می توانید به قرار دادن تردمیل در پارکینگ خانه فکر کنید.

در این مکان به راحتی می توانید تردمیلتان را آزادانه در هر جایی که دوست دارید قرار دهید و در حین ورزش کردن حتی با صدا بلند به موزیک مورد علاقه خود گوش داده و تمرینات کامل تری را انجام دهید. گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه آن هم با صدای بلند در محیط خانه برای دیگر افراد خانواد ایجاد مزاحمت می کند که با قرار دادن تردمیل در پارکینگ خانه این مشکل به راحتی حل می شود و شما می توانید بدون اینکه برای دیگران مزاحمت ایجاد کنید با صدای بلند موزیک خود را گوش دهید و ورزشتان را کامل انجام دهید.

البته قرار دادن تردمیل در پارکینگ خانه بدون مشکل نیست، که یکی از این مشکلات آب و هواست که گرمای بیش از حد و سرمای زیاد می تواند مشکل ساز باشد. البته برای این مشکلات می توانید راه حل های ساده ای پیدا کنید و ورزش خود را ادامه دهید.مانند استفاده کردن از یک فن یا پنکه خنک کننده در گرما و یک وسیله گرمازا در زمستان که می تواند این مشکلات را به راحتی رفع کنند و شما ورزش خوبی را تجربه کنید.

قرار دادن تردمیل در اتاق خواب

یکی از اولین مکان هایی که کاربران می توانند تردمیل خود را در آنجا قرار دهند، اتاق خواب است. این مکان خلوت است و بیشتر برای افرادی مناسب است که دوست دارند در جایی بی سرو صدا ورزش انجام دهند.

بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا از خواب بیدار می شوند، دستگاه تردمیل جلوی چشمشان باشد تا به یاد ورزش کردن بیفتند و سریع تمرینات خود را شروع کنند. قرار دادن تردمیل در اتاق خواب بسیار خوب است اما اگر اتاق خواب شخصی نباشد ممکن است تمرینات شما برای سایر اعضای خانواده مشکل ایجاد کند و ورزش کردن شما مزاحم استراحت دیگر افراد خانواده شود.

برای اینکه بتوانید اتاق خواب خود را برای انجام دادن ورزش جذاب کنید، راه های متعددی وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.توجه کنید که فضای اتاق به دلیل اینکه کوچک و محدود است و نسبت به سایر جاهای دیگر خانه زودتر گرم می شود. برای جلوگیری از این موضوع می توانید از پنجره ها کمک بگیرید و آنها را باز کرده یا دستگاه متعادل کننده هوا استفاده کنید تا برای انجام دادن ورزش روزانه خود به مشکل گرما و کم بود اکسیژن برخورد نکنید.

برای اینکه بتوانید از روشنایی روز استفاده کنید، می توانید پرده اتاق خوابتان را کنار بزنید و از نور و انرژی خورشید استفاده کنید و ورزشتان را ادمه دهید.برای اینکه بتوانید ورزشتان را با انرژی بیشتری انجام دهید و درگیر ساعت و زمان نشوید، می توانید از تلویزیونی در داخل اتاق خواب استفاده کرده و روبه روی دستگاهتان آن را نصب کنید تا در زمان انجام دادن تمریناتتان سرگرم باشید.

محیط اتاق خوابتان را به گونه ای درست کنید که شما را برای انجام دادن ورزش ترغیب کند و شما به راحتی بتوانید مدت زمان طولانی ورزش انجام دهید. می توانید به سادگی برای اینکه به انجام دادن ورزش ترغیب شوید، پوسترهای ورزشی به دیوارهای اتاق نصب کنید تا میلتان به انجام دادن ورزش بیشتر شود.اگر تردمیل انتخابی شما قابلیت پخش موسیقی را ندارد، می توانید از گوشی همراهتان استفاده کنید و با گوش دادن به موسیقی پر انرژی بتوانید به تمرینات خود سرعت ببخشید و با انرژی بیشتری آنها را دنبال کنید.

قرار دادن تردمیل در راهروی خانه

اگر در هیچ جای خانه امکان قرار دادن تردمیل وجود ندارد و نمی توانید مکان مناسبی برای آن پیدا کنید می توانید به قرار دادن تردمیل در راهروی خانه نیز فکر کنید. در بیشتر اوقات راهروهای خانه فضایی دارند که بدون استفاده است و میتوان تردمیل را در آن مکان قرار داد و از آن استفاده کرد.برای قرار دادن تردمیل در راهرو به اندازه هایی که در اختیار دارید و ابعاد دستگاهتان توجه داشته باشید که تردمیل از دیوارها فاصله مناسبی داشته باشد تا دچار صدمه ای نشود.

سقف اغلب راهروها معمولا کوتاه است و باید شما این ارتفاع را هم در نظر داشته باشید تا ورزشکار در زمان ورزش کردن دچار تنگی نفس و ... نشود و به مشکلی برخورد نکند.به یاد داشته باشیدکه به طور کل ورزش کردن در محیطی که جذابیتی نداشته باشد، برای ورزشکار خوشایند نیست و گاهی غیر قابل تحمل نیز می شود. پس سعی داشته باشید با انتخاب صحیح محل قرار گیری تردمیلتان به بهتر انجام دادن تمرینات ورزشی خود کمک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :