چند دلیل ساده برای آنکه در زمستان از تردمیل استفاده کنیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عموما عده ای از لذت ماجراجویانه دویدن و ورزش کردن در بیرون از فضای خانه حرف می زنند و آن را به تردمیل ترجیح می دهند. می دانیم که دلایل بسیاری هست که دل شما را برای دویدن و ورزش کردن در فضای بیرون از خانه بی تاب می کند. اگر هوا آفتابی باشد ویتامین D و هوای تازه حال شما را جا می آورد. اگر در نزدیکی خانه اتان طبیعت زیبایی باشد دیدن مناظر اطراف شما را سرگرم می کند. سربالایی ها و شیب های طبیعی عضلات شما را به چالش می کشند.

همه ی این ها به این معناست که دویدن بیرون از فضای خانه حال و هوای خودش را دارد. اما اگر آن بیرون چیزی جز برف و یخ منتظر شما نباشد، تردمیل در گوشه ی گرم خانه اتان بهترین گزینه ی موجود است. شاید در نگاه نخست کمی کسالت بار به نظر بیاید ولی در عوض می توانید بدون آنکه ورزش کردن را به خواب زمستانی بفرستید، تناسب اندامتان را برای شروع کردن یک بهار دلچسب دوباره حفظ کنید. استفاده از تردمیل در زمستان می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد:

معابر یخ زده

در زمستان، ورزش کردن بیرون از خانه چندان خالی از خطر نیست. در یک صبح زمستانی خیابان ها و پیاده روها می توانند به اندازه ی یک پیست اسکی لیز و خطرناک باشند. احتمال لیز خوردن و آسیب دیدن حتی اگر کم باشد بسیار جدی است. پس معقول تر آن است که در خانه بمانید و از تردمیل استفاده کنید.

تنفس هوای سرد

اگر هوا به اندازه ی کافی خوب بود می توانید شال و کلاه کنید و از ورزش کردن در فضای آزاد لذت ببرید. اما اگر دمای هوا صفر درجه به پایین بود، گرمای امن خانه را ترجیح دهید. تحقیقات نشان داده است تنفس هوای سرد در زمستان می تواند زمینه ساز ایجاد مسایل تنفسی از جمله آسم شود.

دی هیدراته شدن

حتی اگر یک جفت دستکش خوب داشته باشید، حمل کردن یک بطری آب در هوای سرد زمستان کار مشقت باری است. ورزش کردن طولانی مدت در این شرایط می تواند بدن شما را در معرض دی هیدراته شدن قرار دهد. پس بهتر است در خانه بمانید و روی تردمیلتان با نوشیدنی های مقوی از خود پذیرایی کنید.

لباس های تمیز

اگر برف روی زمین نشسته باشد، احتمالا باید خودتان را برای سرو کله زدن با برف های آب شده در خیابان ها آماده کنید. اگر حوصله ی خیس شدن کتانی و کثیف شدن لباس هایتان را ندارید، بهتر است در خانه بمانید و از تردمیل استفاده نمایید.

برای آنکه حس کنید در فضای بیرون از خانه می دوید، قابلیت های مختلف تردمیلتان را کشف کنید. برنامه های مختلف را اجرا کنید، شیب ها و سرعت های مختلف را امتحان کنید. توصیه ی ما به شما این است که جهان سرگرمی را کشف کنید. در هنگام ورزش برنامه تلوزیونی مورد علاقه تان را برای خود پخش کنید. حتما یک هندزفری خوب برای خود دست و پا کنید و موزیک ها پرنشاط مورد علاقا تان را پخش نمایید. اگر می توانید تردمیل را رو به پنجره یا تراس خانه ی خود قرار دهید. تماشای چند درخت یا چند کوه برف گرفته در دوردست حال شما را خوب خواهد کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :