پیاده روی معجزه ای برای لاغری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 21 خرداد 1397 در ساعت 14 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر جزو افرادی هستید به لاغری و تناسب اندام علاقه مندید، حتما سراغ پیاده روی رفته اید و از مزایای زیاد آن مطلع هستید. پیاده روی نیز راه و روش مختص به خود را دارد تا بتوانید از طریق آن نتایج خوبی بگیرید. گاهی فردی با دو ساعت پیاده روی با سرعتی متوسط نتیجه مطلوبی می گیرد و گاهی هم فردی با تند راه رفتن در مدت زمان کم به نتیجه دلخواهش دست پیدا می کند.

می دانید که بدن سریع به یک رویه عادت می کند و برای اینکه بتوانید از ورزش و فعالیت هایتان نتایج خوبی بگیرید باید هر چند وقت یک بار شیوه و حتی سرعت خود را تغییر دهید تا بدنتان را دچار چالش کنید و شاهد نتایج خوبی در بدن تان باشید.

کافیست تا برای افزایش سرعت کاهش وزنتان، کمی سرعت تان را زیاد کنید یا بدن را با پیاده روی بر روی شیب درگیر چالش کنید و راحت تر بتوانید پیاده روی نمایید و از آن نتیجه بگیرید.

پیاده روی؛ ورزشی ساده ای است که تمام افراد با هر سن و سالی می توانند آن را به راحتی در هر موقعیتی انجام دهند. شما به سادگی می توانید برای نیم الی یک ساعت هم که شده از خانه بیرون بزنید و به فضای سبز اطراف خانه تان بروید یا حتی به باشگاه نزدیک خانه بروید و ورزش مفیدی انجام دهید.

هستند افرادی که به دلایل زیادی نمی توانند ساعتی را به پیاده روی خود اختصاص دهند و به این افراد توصیه می شود که برای خانه تردمیل خانگی مناسبی تهیه کنند تا بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز که فرصت کردند پیاده روی مناسبی هر چند کوتاه انجام دهند.

با پیاده روی می توانید سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید و علاوه بر سوزاندن کالری‌های اضافی کم کم بدن به آرامش خوبی خواهد رسید و از شر استرس مخرب خلاص خواهید شد.

برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو نیز بهترین راه علاوه بر انجام حرکات ورزشی انجام دادن پیاده روی روزانه و منظم است. پیاده‌روی باید پیوسته انجام شود و مهم نیست با چه سرعتی یا چند دقیقه ورزش می کنید، مهم این است که تعداد ضربان قلب شما افزایش پیدا کند و کم کم عرق کنید.

هستند افرادی که بیمارهای مفصلی یا ... دارند که این افراد نیز باید بدانند بهترین ورزشی که می توانند انجام دهند تا بتوانند وزن خود را کم کنند و از شر چربی های اضافی خلاص شوند، انجام دادن پیاده روی است چه بیرون از خانه یا چه در خانه با کمک تردمیل. فراموش نکنید که پیاده روی را نیز باید درست و به موقع انجام شود تا بدن را دچار مشکل نکند.

تاثیر پیاده‌روی صحیح در لاغری

پیاده‌روی یک ورزش است و باید قواعد و اصول آن را رعایت کنید تا دچار مشکلی نشوید. پیاده روی شما باید سه بخش مهم داشته باشد: گرم کردن بدن، اجرای درست پیاده روی، سرد کردن بدن

برای گرم شدن بدنتان باید پنج دقیقه اول پیاده روی تان با سرعت پایین تردمیل قدم بزنید یا اگر بیرون از خانه هستید سرعت کمی داشته باشید و کم کم این سرعت را افزایش دهید.

برای انتخاب درست سرعت و مسافت پیاده‌روی باید به سن، آمادگی جسمانی تان توجه داشته باشید و نباید شدت تمرینات و پیاده روی شما به قدری زیاد باشد که نتوانید حرف بزنید. به استایل بدن تان در زمان راه رفتن توجه کنید که کمرتان صاف باشد و شانه‌ها را عقب نگه دارید.

برای سرد کردن بدن تان نیز سرعت را کم کنید تا به سرعت اولیه خود برسید. با این کار ماهیچه‌ها را از انقباض خارج می کنید و کمک خواهید کرد تا ضربان قلب شما به حالت طبیعی بازگردد.

استفاده از کفش و لباس های مخصوص برای پیاده‌روی را فراموش نکنید تا به پاهای خود آسیب نرسانید.

لباسی که با آن ورزش می کنید سعی کنید آزاد و راحت باشد تا انتقال هوا به بدنتان به راحتی انجام شود و دچار مشکلی نشوید.

برای کاهش وزن چقدر باید پیاده روی انجام داد

حتما شما برای رسیدن به تناسب اندام این سوال را از خود پرسیده اید که برای رسیدن به تناسب اندام چقدر باید پیاده روی انجام دهید تا به نتیجه خوبی برسید؟ اگر می خواهید از پیاده روی تان نتیجه بگیرید بهتر است هر روز 30 تا 90 دقیقه پیاده روی تند انجام دهید.

برای اینکه به بدنتان بیش از اندازه فشار نیاورید، بهتر است زمان پیاده روی تان را به چند بخش تقسیم کنید و در این وقفه ها استراحت نمایید.

اگر بدنتان به ورزش و پیاده روی عادت ندارد بهتر است از تایم های کوتاه پیاده روی را شروع کنید و با گذشت زمان آن را افزایش دهید.

با کنترل ضربا قلب در زمان انجام پیاده روی بدن را در حالت چربی سوزی نگه دارید و در ضمن مراقب سلامتی آن نیز باشید. اگر از تردمیل استفاده می کنید به راحتی با کمک نمایشگر دستگاه می توانید علائم مورد نیاز مانند ضربان قلب خود را تحت کنترل در بیاورید. سرعت باید ثابت و مداوم باشد بیش از حد بالا بردن سرعت پیاده روی که نتوانید حرف بزنید اصلا به صلاح سلامت عمومی بدنتان نیست و برای شما دردسر ایجاد خواهد کرد.

تحقیقات نشان داده است که اگر بتوانید 30 دقیقه پیاده روی کنید با توجه به وزن تان می توانید 100 تا 300 کالری بسوزانید و بدن برای تامین نیروی لازم برای فعالیت به سراغ چربی های اضافه شما خواهد رفت و سبب لاغریتان می شوید.

اگر می خواهید زودتر به لاغری و تناسب اندام دلخواه تان دست پیدا کنید، بهتر است علاوه بر انجام دادن پیاده روی رژیم غذایی اصولی و خوبی داشته باشید و از آن پیروی کنید. چربی های سختی مانند چربی های شکمی فقط با رژیم غذایی و پیاده روی مستمر از بین خواهند رفت.

پیاده روی را در هر ساعت از شبانه روز که حوصله و زمان کافی داشته باشید می توانید انجام دهید و اما پیاده روی در صبح برای شما بهتر خواهد بود.

فراموش نکنید که اگر فرصتی نداشتید که پیاده روی را در صبح انجام دهید، این کار را بیش از اندازه به زمان خواب خود نزدیک نکنید، زیرا باعث برهم خوردن ریتم قلبتان خواهد شد و دچار بی خوابی می شوید.

برای داشتن یک وزن ایده‌آل و یک زندگی سالم ورزش و داشتن رژیم غذایی سالم و البته درست را فراموش نکنید. با هر وزن و میزان آمادگی جسمانی و سلامتی که هستید با انجام دادن پیاده روی به بدن و سلامت آن کمک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :