همه چیز در ارتباط با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 دی 1395 در ساعت 10 : 35 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش پیاده روی یا دویدن باعث می شود تا تمام عضلات در زمان ورزش انجام دادن درگیر شوند، به همین دلیل برای سلامتی بدن و ارتقای آن بسیار مناسب و در عین حال راحت ترین کار است.انجام دادن پیاده روی یا دویدن امکان دارد در هر ساعتی یا موقعیتی برای کاربر امکان پذیر نباشد که با استفاده از تردمیل این کار به آسانی انجام می شود. تردمیل؛ دستگاهی قابل دسترس است که افراد با هر سن و سالی می توانند از این وسیله استفاده کنند و زودتر به اهداف در نظر گرفته خود برسند.

بیشتر تردمیل های امروزی مجهز به سیستم نمایشگری شده اند که می تواند زمان، سرعت، مسافت، میزان کالری سوزانده شده و ضربان قلب کاربر خود را به نمایش در بیاورد.در نظر گرفتن میزان ضربان قلب برای تمام افراد در طول انجام دادن ورزش لازم و ضروری است تا با توجه کردن به این فاکتور مهم دچار حملات قلبی و حوادث دیگر نشوید و مشکلی پیش نیاید.میزان وزنی که یک تردمیل قادر است تحمل کند به جنس بدنه آن بستگی دارد و برای اینکه بتواند وزن بیشتری را تحمل کند باید بدنه محکم تری داشته باشد.

در اصل تردمیلی که قادر است تا 150 کیلوگرم را تحمل کن با تردمیلی تا 90 کیلوگرم را فقط می تواند تحمل کنند، دارای تفاوت های در بدنه و جنس دستگاه هستند که باید قبل از خرید به حداکثر میزان تحمل دستگاه توجه شود.همان طور که می دانید تردمیل به دو بخش خانگی و باشگاهی تقسیم بندی شده است که تردمیل های باشگاهی اغلب دارای قدرت موتور بیشتری هستند تا بتوانند وزن های متفاوت زیادی را تحمل کنند و برای مدت زمان طولانی تری روشن باشند.

از نکات مهم تردمیل میزان قدرت موتور آن است که حتی بر روی قیمت آن نیز تاثیر زیادی دارد. قدرت تردمیل ها معمولا از 1 تا 7 اسب بخار است که باعث می شود، نیرو به تسمه برای حرکت انتقال پیدا کند که این قدرت با علامت اختصاری HP نمایش داده می شود.تردمیل باشگاهی با برق متناوب یا همان شهری فاز نول تامین نیرو می شود که علامت اختصاری آن نیز AC می باشد؛ ولی تردمیل های خانگی از جریان مستقیم استفاده می کنند که علامت آنها DC می باشد.

تردمیل های خانگی که موتوری DC دارند، اغلب ارزان تر هستند و سیستم کنترلی ساده تری دارند و دارای موتورهای کم صدا تری هستند که باید کاربران این دستگاه ها را بعد از 1 ساعت کار کردن خاموش کنند.برای انتخاب تردمیل برای خانه خود باید به وزن افرادی که می خواهند از این تردمیل استفاده کنند توجه زیادی شود، به طور مثال اگر نهایت وزنی که قرار است از تردمیل استفاده کنند تا 100 کیلوگرم است باید قدرت موتور آن تا 2 اسب بخار باشد و بتواند تا 110 کیلوگرم تحمل وزن داشته تا تمام اعضای خانواده بتوانند به صورت روزانه از تردمیل استفاده کنند و ورزش خود را انجام دهند.

سرعت تردمیل ها معمولا بیشتر از آن است که کاربران بتوانند تا نهایت آن را مورد استفاده قرار دهند. کاربران باید به تواناییی خود در زمان استفاده کردن تردمیل توجه داشته باشند و در اوایل ورزش خود از سرعت پایین تردمیل استفاده کنند و بعد از رسیدن به آمادگی جسمانی این سرعت را کم کم افزایش دهند.

در هنگام ورزش کردن توجه به ایمنی نیز برای کاربر لازم و ضروری است و باید به آن توجه شود. گیره یا همان مگنت ایمنی که به لباس کاربر متصل می شود، سبب شده تا در هر زمانی که کاربر دچار عدم تعادل شد، موتور خاموش شود و او دچار آسیب جدی نشده و صدمه ای نیز نبیند.تردمیل های امروزی به ضربه گیرهایی مجهز شده اند که از ایجاد سر و صدای زیاد به هنگام دویدن کاربر جلوگیری می کنند و موجب می شود تا زانوها ، کمر و ... کاربر صدمات کمتری ببینند. همان طور که می دانید با راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل می توانید راه رفتن بر روی سطح زمین را شبیه سازی کنید و اگر از شیب دستگاه استفاده کنید، می توانید به راحتی کوه نوردی را نیز تجربه کنید.

شیب تردمیل می تواند هم دستی تنظیم شده و هم در مدل های پیشرفته به صورت برقی تنظیم شود. شیب بعضی از تردمیل ها با کلیدی که بر روی دسته های آن تعبیه شده است تنظیم می شوند و این کار در کمترین زمان ممکن بدون اینکه لازم باشد از تردمیل پایین بیایند، انجام می شود.بسیاری از تردمیل های امروزی به برنامه های از پیش تعیین شده مجهز هستند که کاربر با انتخاب یکی از آنها با سرعت بیشتری می تواند ورزش خود را شروع کند و به اهداف در نظر گرفته خود برسد.

از قابلیت های دیگر تردمیل های امروزی میتوان به فن خنک کننده، برنامه های از پیش تعیین شده، قابلیت اتصال MP3 و... اشاره کرد که کاربر برای انجام دادن بهتر و لذت بردن بیشتر از ورزش خود می تواند از این ویژگی ها به سادگی استفاده کند.تردمیل های چند کاره نیز دارای علاقه مندان زیادی هستند، زیرا می توانند قبل از شروع ورزش خود از ویبراتور و ماساژور دستگاه استفاده کرده و برای انجام دادن ورزش های خود بدنشان را گرم کنند.

در صورتی که برای استفاده از تردمیل مشکل کم بود جا برای قرار دادن تردمیل دارید، بهتر است از قابلیت تاشوندگی تردمیل ها استفاده کنید و مدلی را انتخاب کرده که بتوانید بعد از انجام دادن ورزشتان تردمیل را جمع کرده و از باقی فضای خانه خود استفاده کنید.هرچه توانایی ها و ویژگی های تردمیل افزایش پیدا کند، تردمیل گران قیمت تر خواهد شد و شما باید با توجه به نیاز های خود تردمیلی را با کمک کارشناسان و فروشنده تهیه کنید که برای شما کار آمد باشد و بتوانید ورزش سودمندی را با کمک آن انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :