نکات طلایی برای وزن کم کردن!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 11 دی 1397 در ساعت 17 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بد فرم شدن بدن با انباشته گی چربی های اضافی شکل زیبای بدن را از ما می گیرد و کم کم بیماری ها و مشکلات زیادی نیز به سراغ ما خواهند آمد. هستند افرادی که به صورت ذاتی و ارثی تناسب اندام مناسبی دارند و افرادی نیز به دلیل ناآگاهی و کم تحرکی یا حتی وجود بیماری هایی دچار اضافه وزن زیادی خواهند شد و مشکلاتی برایشان شروع می شود.

اگر شما نیز جزو افرادی باشید که با اضافه وزن خود درگیرند حتما این دو اصل رعایت رژیم غذایی و انجام دادن ورزش مناسب و داشتن تحرک کافی را شنیده اید. استفاده از میوه و سبزیجات تازه یک از ارکان مهم برای سلامتی و رسیدن به تناسب اندام است. با ماشینی شدن زندگی اطراف ما خوردن فست فودهای چرب آماده نیز زیاد شده است و با اراده و انگیزه ای زیاد باید جلوی خورد و خوراک بدمان را بگیریم تا بتوانیم به هدف نهایی که تناسب اندام و سلامتی است، برسیم.

پیروی کردن از رژیم غذایی متناسب و سالم کار چندان سختی نیست و با استمرار می توانید به این رویه عادت کنید، فقط کافی است چند نکته که در ادامه به شما یادآوری می کنیم را فراموش نکنید.

سس سالاد را حذف کنید

هستند افرادی که برای سیر شدن و جلوگیری از اشتهای کاذب از سالاد ، میوه و سبزیجات تازه استفاده می کنند اما با اضافه کردن سس به سالاد تمام رشته های خود را پنبه می کنند و از بین می برند و حتی گاهی سالاد را به غذایی فاجعه و مضر تبدیل می کنند. سس سالاد چربی و کالری زیادی دارد و بسیاری از ما از این موضوع بی خبریم و ناخواسته کالری زیادی به بدنمان وارد می کنیم.

جالب است بدانید سس ها حتی اگر بیش از حد مصرف شوند حتی برای ما نیز خطرناکنند و پر از چربی و شکر می باشند و کالری روزانه و انرژی آنها را به کل بر هم می زنند. برای طعم دار شدن سالادتان فکر دیگری کنید و از آب لیمو، روغن کنجد، زیتون و طعم دهنده های مختلف دیگر که ضرری به بدن هم نمی رسانند استفاده کنید.

شیر طعم دار برای قهوه استفاده نکنید

صرف اینکه شکری به قهوه تان اضافه نمی کنید کافی نیست و باید به فکر حذف شیر نیز باشید و این اعتیاد را نیز ترک کنید. کالری این نوع شیرهای خشک بالا هستند و مخصوصا برای افرادی که در طی روز چندین مرتبه قهوه می خورند بسیار پر ضرر و مشکل آفرین است. بهتر است تمرین کنید قهوه بدون شیر و شکر استفاده نمایید و از این مواد لبنی چرب با کالری پنهان استفاده نکنید تا مجبور به سوزاندن کالری های اضافی نباشید.

آب میوه آماده نخورید

برای صبحانه یا میان وعده یا درست شدن تعادل قند خونتان از آب میوه های قندی درنظر نگیرید. آب میوه های آماده در واقع یک لیوان پر از شکر با افزودنی ها و رنگ های مجاز هستند و کمترین ویتامینی برای بدنتان ندارند و فقط قصد چاق کردنتان را دارند. آب میوه های تازه که از میو ها خودتان تهیه می کنید برای بدن مفید هستند و البته باید حواستان به مقدار کالری که می خورید باشد. اما به شما توصیه می کنیم میوه کامل بخورید تا از مزایای فیبر آن نیز بهره مند شوید و مدت زمان بیشتری سیر بمانید و از ولع غذایی شما کم شود.

قبل از خوردن آب میوه به طور مثال کالری های موجود در یک پرتقال را با کالری یک لیوان آب پرتقال مقایسه کنید. یک میوه کالری کمتری دارد و شما را نیز بیشتر سیر نگه می دارد، پس بهتر است از میوه کامل استفاده کنید.

به اندازه بخورید

حتما شنیده اید که پزشکان توصیه دارند قبل از اینکه کاملا سیر شوید یا در واقع به حد انفجار برسید غذا خوردن را ترک کنید. سعی کنید به اندازه غذا بخورید و در طی روز حتما فعالیت ورزشی داشته باشید.

پیاده روی روزانه ساده ترین کاری است که می توانید با کمک آن کالری بسوزانید و به تناسب اندام بدن تان کمک کنید. در هر فرصتی و مکانی این کار ساده را می توانید انجام دهید، حتی در خانه باشید و از تردمیل خانگی جلوی تلویزیونتان استفاده کنید.

15 تا 20 دقیقه با سرعت متوسط راه بروید چه با تردمیل چه بیرون خانه برای بدن مفید است و شاهد نتایج خوبی برای بدنتان خواهید بود. البته به یاد داشته باشید که پیاده روی نیز قاعده و قانون خاص خودش را دارد که برای آسب ندیدن باید آنها را رعایت کنید.

گرم و سرد کردن بدن را در زمان انجام پیاده روی فراموش نکنید

با نکاتی که گوشزد شد راحت تر می توانید کالری های اضافی را بسوزانید و به هدف نهایی خود یعنی تناسب اندام برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :