نکات تنظیم سرعت تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 16 دی 1395 در ساعت 15 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل به ما کمک می کند تا بتوانیم ورزش خوبی را انجام دهیم و
زودتر به اهداف در نظر گرفته خود برسیم. همانطور که می دانید هر چقدر میزان سرعت ما بیشتر باشد و بتوانیم حرکات سریع تری انجام دهید، میزان کالری سوزی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

برای تنظیم و پیدا کردن سرعت مناسب باید به دو نکته اساسی توجه کنید:

در ابتدا به سن فردی که می خواهد از تردمیل استفاده کند، باید دقت شود. اینکه در چه سن و سالی هستند و در چه وضعیت جسمانی به سر می برند بسیار اهمیت دارد.کودکان یا افراد کهنسال نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند و توان و مقاومت استفاده آنها از تردمیل با سایر افراد متفاوت است و باید به آن رسیدگی شود.

کودکان

توجه داشته باشید که کودکان که سن آنها کمتر از 5 سال است نمی توانند از تردمیل استفاده کنند و دچار آسیب های جدی خواهند شد. اگر هم احتیاج به استفاده از تردمیل برای این کودکان تجویز شود، باید سرعت دستگاه در کمترین حالت خود باشد و تمام مدت از کودک خود مراقبت کنید.کودکانی که در سن های بالاتری هستند، زمانی که توانستند تعادل خود را حفظ کنند می توانند با سرعت کم تمرینات خود را با شدت متوسط ادامه دهند.

باید توجه داشته باشید کودکان نیز مانند بزرگسالان باید ابتدا از ورزش ها و تمرینات سبک استفاده کنند تا بدنشان به آمادگی لازم برسد و بعد از آن می توانند کم کم سرعت دستگاه را تا جایی که تعادلشان بر هم نخورد افزایش بدهند. سرعت کودکان باید در حدی باشد که تنفس او دچار مشکل نشود و بتواند به راحتی در زمان انجام دادن ورزش صحبت کند و به اصطلاح از نفس افتاده نشود.

بزرگسالان

افرادی که دارای سن بیشتری نیز هستند باید بر اساس شرایط جسمانی و با توجه به موقعیت زانوها، کمر و مفاصل خود سرعت دستگاه را انتخاب کنند. بزرگسالان برای اینکه بتوانند 5 بار در هفته آن هم به مدت 30 دقیقه ورزش کنند باید در ابتدا تمرینات مناسبی با شدت متوسط انجام دهند.

با انجام دادن تمرینات مناسب بعد از مدت زمان کوتاهی می توانید روی تردمیلتان بدوید و از شیب دستگاهتان نیز استفاده کنید. البته کارشناسان ورزش توصیه کرده اند که انجام دادن ورزش بر روی تردمیل بهتر است به صورت تناوبی انجام شود.تمرین تناوبی به این شکل است که بعد از 30 تا 90 ثانیه دویدن، 2 تا 3 دقیقه راه بروید و بعد از بدست آوردن آمادگی جسمانی لازم این مدت زمان را افزایش دهید.

کهنسالان

مشکل اغلب کهنسالان که از مهم ترین مشکلات آنها می باشد، پوکی استخوان است که درصد این بیماری در خانم ها بیشتر است. در استفاده از تردمیل این افراد باید دقت بسیار زیادی داشته باشند که احتمال شکستگی افزایش پیدا نکند ولی این را هم به یاد داشته باشید که انجام دادن پیاده روی اصولی باعث افزایش تراکم استخوان می شود و افراد کهنسال باید سرعت تردمیل خود را تنظیم کنند که هر دو پاها به درستی روی تردمیل قرار بگیرد تا دچار مشکلی نشوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :