نفس کشیدن بر روی تردمیل چگونه باید باشد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 دی 1395 در ساعت 16 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید تمام اعضای بدن برای فعالیت های حیاتی خود احتیاج به اکسیژن کافی دارند. این نیاز در زمان انجام دادن ورزش بیشتر از قبل شده و مقدار اکسیژنی که وارد بدن می شود اهمیت پیدا می کند.آموزش درست نفس کشیدن بسیار اهمیت دارد و قبل از اینکه ورزش خود را شروع کنید بهتر است در ابتدا این کار را آموزش ببینید. بعد از فهمیدن و یاد گرفتن طریقه درست نفس کشیدن می توانید از دستگاه های خانگی استفاده کنید و با استفاده از آنها ورزش خوبی را انجام دهید.به یاد داشته باشید تا زمانی که نتوانید درست نفس بکشید، مثل این است که اصلا کاری انجام نداده اید و تمام فعالیت هایتان بی فایده خواهد بود.

در هنگامی که می خواهید تمرینات هوازی موفقی انجام دهید، همان طور که از نام آن پیداست باید اکسیژن رسانی خوبی به بدن شما انجام شده و این اکسیژن به درستی به بدن منتقل شود.تا به حال توجه کرده اید زمانی که در باشگاه های ورزشی مشغول انجام دادن ورزش هستید، مربیان هر چند دقیقه یک بار فریاد می زنند، نفستان را نگه ندارید و نفس کاملی بکشید!

به یاد داشته باشید که اگر به درستی نفس نکشید، به بافت هایتان اکسیژن رسانی نمی شود و در نتیجه انرژی کمتری برای ادامه فعالیت هایتان خواهید داشت و زودتر دچار خستگی خواهید شد. پس یکی از مهم ترین عوامل رسیدن به تناسب اندام و سلامتی بدن در ابتدا درست نفس کشیدن است. در زمان انجام دادن ورزش به نفس کشیدن خود دقت داشته باشید تا بتوانید از انجام دادن تمرینات هوازی خود نهایت استفاده از دستگاه هوازی خود را ببرید.

درست نفس کشیدن به کاربر کمک می کند تا سطح آمادگی جسمانی خود را ارتقا دهد و سبب زیاد شدن استقامت و تقویت قلب و ... نیز شود. توجه کرده اید که به صورت ناخود آگاه نفس کشیدن را روزانه تجربه می کنیم اما باید گفت که هستند کسانی که نمی توانند درست و کامل نفس بکشند و نمی توانند به طور کامل ریه خود را پر از اکسیژن کنند.به طور مثال افرادی که عادت کرده اند به صورت تند تند نفس بکشند، نحوه صحیح نفس کشیدن را آموزش ندیده اند و حتی ممکن است در زندگی روزانه خود نیز دچار مشکل شوند.

افرادی که نمی توانند درست نفس بکشنند در زمان انجام دادن ورزش نیز به اکسیژن بیشتری احتیاج پیدا می کنند و در اصلاح در زمان ورزش کردن کم خواهند آورد. روش مشخصی برای آموزش دادن نحوه نفس کشیدن وجود ندارد و هر ورزشکار باید تکنیک مخصوص خود را پیدا کند تا بتواند ورزش موفقی را انجام دهد. نفس کشیدن اگر متناوبی بوده و اکسیژن کافی به بدن برسد، کمک می کند تا میزان اسید نیتریک بدن نیز افزایش پیدا کند.

اسید نیتریک؛ همان گازی است که شریان های حیاتی را نرم نگه می دارد و باعث جاری شدن بهتر جریان خون می شود و به فعالیت منظم کاربر کمک زیادی می کند. راه دیگری برای اینکه بتوانید به راحتی بر روی تردمیل نفس بکشید این است که 3 ثانیه هوا را به داخل ریه های خود بکشید و بعد از آن هوا را به بیرون بدهید.این روش در ابتدا نیاز به تمرکز دارد، ولی با گذشت زمان به این روش عادت خواهید کرد.

فراموش نکنید که باید هوا را از بینی به داخل ریه هایتان هدایت کرده و از دهنتان خارج کنید. اگر نفس کشیدن شما منظم باشد، چربی سوزی در بدنتان سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.به یاد داشته باشید که هوا را با دهنتان وارد بدن نکنید، بگذارید از طریق دماغ و فیلتر هایی که برای این کار قرار دارد عبور کند و پاک سازی انجام شده و بعد وارد بدن شود.توجه داشته باشید که زمانی که به نفس نفس زدن افتادید، فورا سرعتتان را کم کنید تا به بدنتان آسیب وارد نشود و دچار مشکل خاصی نشوید.

قبل از اینکه بخواهید ورزشتان را شروع کنید، مقداری آب بخورید تا بدن شما بتواند فعالت های خود را به خوبی انجام دهد، در حین انجام دادن ورزش نیز بطری آبی کنار دستتان قرار دهید و هر چند وقت یکبار آب بنوشید تا بدن انرژی کافی برای ادامه فعالیت های خود را داشته باشد.همان طور که می دانید آب خوردن باعث می شود، دمای بدن متعادل بماند و مشکل کم آبی پیدا نکنید. اگر نفس کشیدن شما درست و منظم انجام شود، باعث می شود خون به قبل و تمام رگ ها راحت تر برسد و فعالیت بهتری داشته باشد.

نوع هوایی که ورزش می کنید، بسیار اهمیت دارد و در خانه هوایی که تنفس می کنید به مراتب بهتر و پاکتر از هوایی است که در بیرون با این آلودگی هوا وجود دارد.زمان هایی که می خواهید ورزش انجام دهید، شکم خود را داخل بدهید و گوش کردن به آهنگ مورد علاقه خود نیز در این زمان توصیه می شود. این کار باعث می شود تا شما بتوانید مدت زمان بیشتری ورزش انجام دهید و زود از ورزش کردن خسته نشوید و بتوانید تمرینات خود را کامل کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :