نحوه نگهداری از تردمیل برای مدت طولانی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 دی 1395 در ساعت 16 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

درست نگهداری کردن از تردمیل باعث طولانی تر شدن عمر دستگاه می شود. برای اینکه بتوانید این کار را به درستی انجام دهید باید به نکات زیادی توجه داشته باشید.فراموش نکنید که محل نگهداری تردمیل بسیار اهمیت دارد و در مرحله اول باید جایی را برای قرار دادن آن در نظر بگیرید که صاف و بدون شیب باشد تا تردمیل در هنگام استفاده دچار لغزش و لرزش نشود.

هرگز نباید دستگاه تردمیلتان را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار دهید، دستگاه در جای بسیار مرطوب نیز نباید قرار بگیرد و گرد و غبار زیاد نیز نباید روی تردمیل بنشیند. تردمیل را مانند سایر وسایل منزل هفته ای یک بار گردگیری کنید تا گرد وغبار زیاد باعث خرابی موتور و اجزای داخل دستگاه نشود.بهتر است برای اینکه فضای خانه را معتدل و مطلوب برای ورزش کردن نگه دارید، پنجره ای را برای تغییر آب و هوا در نزدیکی تردمیل باز بگذارید یا پنکه ای را روشن بگذارید.

البته بعضی از تردمیل ها دارای فن خنک کننده هستند که کار را برای ورزشکار راحت تر می کند. تردمیل های باشگاهی به گونه ای ساخته شده اند که میتوان اکثر ساعات روز روشن بمانند، بدون اینکه دچار مشکلی شوند و تردمیل های خانگی به دلیل موتور DC که دارند باید بعد از 45 دقیقه کار کردن حداقل به مدت 1 ساعت خاموش شوند تا دستگاه استراحتی داشته باشد و بعد از این مدت اگر خواستید مورد استفاده قرار دهید.

همان طور که میدانید یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاهتان به وجود آید نوسانات برقی است که به دستگاه ممکن است آسیب برساند. برای اینکه از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید میتوانید به راحتی دستگاه را از طریق محافظ برق به پریز برق متصل کنید.

در ساعات اولیه شب که زمان اوج مصرف برق است ، نوسانات برقی بیشتر اتفاق میفتد و ممکن است دستگاه دچار مشکل شود و با اتصال محافظ برق این اتفاقات کمتر خواهد شد.به یاد داشته باشید که تمام تردمیل ها بعد از 30 ساعت استفاده به روغن کاری نیاز دارند و این کار اصطحکاک بین تسمه و صفحه را کم خواهد کرد و از به وجود آمدن اتفاقی جلوگیری خواهد کرد.

برای بتوانید دستگاهتان را به خوبی روغن کاری کنید باید در ابتدا تردمیلتان را خاموش کنید و بعد تسمه آن را بالا ببرید تا جایی که بتوانید سطح تسمه را به راحتی ببینید و بعد از آن روغن سلیکون یا همان روغن تسمه را روی تمام قسمت های صفحه بریزید و بعد از آن تسمه را رها کنید.بعد از انجام دادن روغن کاری تردمیلتان را روشن کنید و اجازه بدهید به مدت 5 دقیقه با کمترین سرعت کار کند تا روغن در سطح تسمه به خوبی پخش شود.

اگر در زمان ورزش کردن بر روی تردمیل به صورت ناگهانی سر خوردید یا تسمه ناگهان از حرکت باز ایستاد، نشانه آن است که تسمه به اندازه کافی سفت نیست و برای سفت کردن تسمه باید پیچهایی که در انتهای تردمیل قرار دارد را توسط آچار آلن به اندازه یک چهارم عقربه های اساعت بچرخانید.بعد از انجام دادن این کار تردمیلتان را روشن کنید و در کمترین سرعت که دستگاه دارد قرار دهید و چند دقیقه به آرامی روی دستگاهتان راه بروید.

اگر بعد از انجام تمام این اقدامات احساس لغزشی کردید، کار پیچاندن پیچ ها تنظیم را به همین روش تکرار کنید تا به حالت خوبی در تسمه برسید و بتوانید به راحتی روی دستگاه راه بروید و ورزش انجام دهید.بعد از اتمام تنظیمات تردمیل برای اینکه در هنگام استفاده از این دستگاه به شما آسیبی وارد نشود باید توجه داشته باشید که چند نکته را رعایت کنید.در ابتدا فراموش نکنید که قبل از انجام ورزش باید بدنتان را گرم کنید تا عضلات و مفاصل شما یکباره دچار مشکل نشود و آسیبی نبینید.

در انجام دادن هیچ کاری حتی ورزش کردن نیز افراط نکنید و اگر به مدت طولانی چند ساعت را بدون داشتن برنامه تمرینی خاصی ورزش کنید، باعث صدمه جسمی به شما می شود.پوشیدن کفش و لباس ورزشی مناسب برای انجام دادن ورزش با تردمیل بسیار ضروری است. استفاده کردن از لباسی راحت که دست و پاگیر نباشد و داشتن لباسی راحت با داشتن کفشی مناسب که از بروز آسیب های احتمالی به مفاصل جلوگیری می کند، لازم است.

فراموش نکنید که بدون کفش بر روی تردمیل راه نروید یا ندوید؛ زیرا علاوه بر اینکه باعث آسیب دیدگی مفاصل می شود، این کار می تواند باعث داغ شدن کف دستگاه و منجر به سوختگی پوست پای شما نیز می شود.قبل از انجام دادن ورزش باید حرکات کششی و نرمش سبکی را برروی تردمیل گرم کرده و پس از پایان تمرین نیز به مدت 5 دقیقه بر روی تردمیل به آهستگی راه بروید و بدنتان را سرد کنید.

نوشیدن آب در طول ورزش اکسیژن بیشتری به بدن وارد می کند و شما بهتر می توانید ورزش انجام دهید. سعی داشته باشید از دنبال کردن یک برنامه طولانی مدت پرهیز کنید و به طور مثال هر 4 هفته یک بار برنامه ورزشی خود را تغییر دهید.اگر این قانون را پیروی کنید از تکرار برنامه ای خاص خسته نمی شوید و هم بدنتان در مقابل یک برنامه تمرینی تکراری مقاوم نخواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :