نحوه غذا خوردن قبل از استفاده از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 دی 1395 در ساعت 15 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بدن انسان در طول هفته 3 روز احتیاج به استفاده از تردمیل دارد و همواره در طول این روز 30 دقیقه نیاز به راه رفتن بر روی تردمیل دارند . شخصی که قصد سوزاندن بیشتری کالری و کاهش وزن بیشتری احتیاج دارد باید زمان راه رفتن بر روی تردمیل را بیشتر کرده و آن را به 45 دقیقه در طول روز برساند . همچنین باید رژیم غذایی مناسب نیز برای این امر تهیه نمایند . کسی که روی تردمیل می دود، نباید در حین انجام تمرین بسیار سیر و سنگین یا گرسنه باشد.

پیشنهاد می شود که حداقل 2 ساعت قبل از شروع تمرین با تردمیل غذایی حاوی کربوهیدرات بخورید تا در هنگام تمرین با تردمیل احساس ضعیف عضلانی و بدنی نکنید . غذاهایی که شامل کربوهیدرات می شود عبارتند از : برنج، نان و سیب زمینی که جزو مهمترین کربو هیدرات ها به شمار می روند . خوردن غذای مناسب قبل از ورزش به افزایش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز کمک می کند.همانطور که می دانید تردمیل یک وسیله ورزشی برای تمرین هوازی است. در ورزش های هوازی، وزرشکار می بایست در زمان طولانی با شدت متوسط فعالیت بکند. بدین ترتیب بدن پس از 15 دقیقه وارد مرحله چربی سوزی خواهد شد.

یکی از مسائلی که در خورد و خوراک به همراه ورزش باید رعایت شود خوردن فیبر است . خوردن فیبر قبل از دویدن بر روی تردمیل بسیار موثر است. فیبرها در هنگام فعالیت به تدریج هضم می شوند و انرژی لازم را برای ورزشکار فراهم می کنند. خوردن مرکبات و هندوانه و سیب به شدت قبل از تمرین با تردمیل مناسب است . دو ساعت قبل از تمرین با تردمیل توصیه می شود .

بعد از ورزش نیز خوردن مواد حاوی کلاژن بهترین نوع تغذیه است. حتما با شنیدن کلاژن به یاد پوستتان افتادید. چون کلاژن مهم ترین ماده سازنده پوست است. علاوه بر این ترکیب اصلی سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نیز می باشد. میوه و سبزیجاتی که رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خیار و کرفس همچنین موادی که حاوی ویتامین C هستند، منبع کلاژن می باشند. کلاژن حتی چین و چروک پوست را هم از بین می برد.

متخصصین تغذیه معتقدند افرادی که در انجام ورزش بخصوص دویدن بر روی تردمیل به لاغری فکر می کنند بهتر است پس از اتمام تمرین تا 1 ساعت از خوردن مواد غذایی که حاوی قند، نشاسته و چربی است بپرهیزند. چون پس از فعالیت شدید بدن به سرعت این مواد را جذب خواهد کرد و بیشتر سبب چاقی خواهد شد.پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذایی پروتئینی استفاده کنید.پروتئین، ماده حیاتی برای بازسازی و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئین نباید همراه با چربی باشد. بنابراین گوشت قرمز بدون چربی، مواد لبنی کم چرب و سویا بهترین منابع غذایی ورزشکار هستند.

از طرفی دویدن بر روی تردمیل دمای بدن را بالا می برد. بنابراین ممکن است فرد عرق زیادی بکند؛ به همین دلیل کسانی که بر روی تردمیل می دوند حتما باید یک بطری آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقیقه آب بنوشند. این کار الکتروت بدن را متعادل نگه می دارد و به اصطلاح بدن هیدراته می شود.

تنفس درست هم در هنگام دویدن بر روی دستگاه تردمیل بسیار اهمیت دارد. اگر خوب نفس نکشید اکسیژن لازم به بافت ها نمی رسد. در نتیجه عمل سوخت و ساز به خوبی صورت نمی گیرد و از طرفی ممکن است، در بخشی از بدن اسید لاکتیک ترشح شود. ترشح اسید لاکتیک باعث ایجاد درد، کوفتگی و اسپاسم عضله خواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :