مصرف برق در تردمیل چگونه است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 دی 1395 در ساعت 10 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زمان تهیه یک تردمیل ، سوالی که برای یک مشتری بوجود می آید مصرف برق یک تردمیل است که آن را از فروشنده خواهند پرسید . هزینه برق یک تردمیل برای خیلی از کاربران مهم می باشد . دفترچه راهنمایی که در درون کارتون تردمیل ها وجود دارد ، تمامی اطلاعات لازم را در اختیار کاربر قرار می دهد . کاربران گرامی می توانند با سند بر اطلاعات داخل دفترچه مشخصات برقی آن تردمیل را بدست آورند .

اگر دفترچه راهنما در داخل کارتون تردمیل وجود نداشت ، می بایست فروسنده دفترچه راهنما در اختیار کاربر قرار دهند . برخی از کارشناسان بر این باور شدند که تنها فاکتوری که به روی برق و مصرف تردمیل تاثیر دارد سرعت آن تردمیل است . اگر بخواهیم مثالی در این زمینه بزنیم می توانیم به سرعت 6.5 کیلومتر در ساعت در مدت زمان 30 دقیقه با شیب 2 درجه در حرکت می باشد و در این اینجور حالت تردمیل در هر ساعت حدود 0.13 کیلو وات برق مصرف می کند . کاربر با این سرعت گفته شده در حدود 3.2 کیلومتر طی خواهد کرد .

در ارتباط با مبلغ که صرف انرژی برق می شود باید بگوئیم که 5.6 الی 7.8 تومان است . اما اگر مقداری سرعت تردمیل را افزایش دهید و به سرعت 9.5 کیلومتر در ساعت برسانید ، اندازه برق مصرفی آن 19 صدم کیلووات در ساعت می گردد. کاربر با این سرعت می تواند حدود 5 کیلومتر را طی کند . هزینه برق این مسافت را می توان بین 9.5 الی 11.45 تومان دانست .

معمولا در سرعت های زیاد هیچگونه ذخیره انرژی بوجود نمی آید . در قدم های بعدی 2 کاربر با سرعت 9.5 کیلومتر در ساعت بر روی 2 عدد تردمیل که یکی از آنها بر روی شیب 2 درصد و دیگری بر روی شیب 1 درصد تنظیم شده بود . نکته ای که در این قسمت خیلی حائز اهمیت است ، این است که میزان برقی که این تردمیل در این مدت و مسافت پیش برده برابر می باشد .

همین آزمایش در مورد تاثیر وزن کاربر نیز انجام شد؛ کاربران با وزن های مختلفی بر روی تردمیل های مشابه با سرعت و شیب برابر تمرین انجام دادند؛ در پایان این تست در مصرف برق تاثیر به سزایی دیده نشد؛ نتیجه می گیریم وزن تاثیر قابل توجهی بر روی مصرف برق ندارد.

نکته ای دیگر که در استفاده از تردمیل باید به آن توجه کنید این است که برای طولانی تر شدن عمر و ارزش دستگاه تردمیل از کاربران می خواهیم تا حداقل 10 الی 20 کیلوگرم کمتر از بیشترین وزن قابل تحمل برای دستگاه داشته باشند تا در هنگام دویدن فشار زیادی به تردمیل وارد نشود. قدرت موتور با سرعت تردمیل نیز رابطه مستقیم دارد؛ هر چه قدرت موتور بیشتر باشد حداکثر سرعت آن افزایش پیدا می کند و آزادی عمل بیشتری به ورزشکار می دهد.

کاربران برای خرید یک تردمیل خانگی لازم نیست نگران برق مصرفی تردمیل باشند؛ به هر حال با در نظر گرفتن هزینه های باشگاه و یا حتی مبالغی که باید صرف بیماری هایی بشود که در اثر بی تحرکی به آن ها مبتلا شده اند و امروزه بسیار شایع هستند؛ خرید یک دستگاه تردمیل هوازی بسیار مقرون به صرفه است.

یک فرد معمولی که 70 کیلوگرم وزن دارد در یک برنامه 1 ماهه که با محاسبه روزهای استراحت 20 روز در هفته تمرین انجام می دهد؛ در صورتی که مدت تمرین را در هر جلسه 60 دقیقه در نظر بگیریم، در ماه 20 ساعت روی تردمیل کار می کند؛ اگر سرعت فرد را در مدت تمرین 9.5 کیلومتر در ساعت در نظر بگیریم که تقریباً سرعت زیادی است و اغلب افراد غیر حرفه ای از پس آن بر نمی آیند؛ با شیب 2 درصد، هزینه برق 380 الی 465 تومان می شود که مبلغ چندانی نیست.

در صورتی که کاربر بر خلاف جهت تسمه تردمیل حرکت کند مسلماً مقدار برق مصرفی افزایش پیدا می کند که البته این کار امکان پذیر نیست؛ برای چرخیدن تسمه تردمیل نیرویی صرف می شود و ضرباتی که به وسیله پای کاربر به سطح دستگاه وارد می شود تاثیری در مصرف نیرو ندارد؛ بلکه در این مورد قدرت موتور اهمیت دارد؛ هر چه توان موتور بیشتر باشد، وزن بیشتری را تحمل می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :