لاغری با انجام ورزش اصولی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش یکی از اصلی ترین راه های رسیدن به لاغری و تناسب اندام است که قطعا باید به صورت اصولی و با برنامه ریزی دقیق انجام شود تا بتوانید به هدف خود دست یابید. در این راه داشتن صبر و انجام مداوم تمرینات از مهمترین نکاتی هستند و نباید انتظار داشت با انجام کوتاه مدت ورزش وزن کم کرد.

سوزاندن چربی های اضافه در بدن نیاز به وقت، برنامه دقیق تمرینی و یک رژیم غذایی مناسب دارد. چربی ها به راحتی آب نمی شوند و باید بدانید که حتی در بعضی مواقع چربی ها انرژی مورد نیاز بدن هنگام ورزش را نیز تامین می کنند. در ابتدای تمرینات بدن در 20 دقیقه اول قند می سوزاند و پس از آن شروع به سوزاندن ذخایر چربی در بدن می کند.

پس اگر تصمیم جدی به از بین بردن چربی های اضافه بدن تان دارید باید بیشتر از 30 دقیقه در روز ورزش کنید تا بتوانید نتایج آن را ببینید. انجام ورزش های هوازی چه بدون دستگاه و چه با دستگاه تاثیر زیادی بر کم کردن اضافه وزن دارد، مثلا پیاده روی از پایه ها و ارکان اصلی ورزش روزانه به حساب می آید که تردمیل نیز شبیه ساز آن است.

افرادی که وقت بیرون رفتن را ندارند یا به هر دلیلی از ورزش کردن در بیرون از منزل امتناع می کنند، با خرید یک وسیله ورزشی هوازی به راحتی می توانند در خانه تمرین کنند. این دستگاه ها تاثیر به سزایی در تناسب اندام و لاغری دارند به خصوص باعث سلامت قلب-عروق می شوند و حتی مصارف پزشکی نیز دارند.

با تمرین بر روی تردمیل می توان ورزش را با تداوم و شدت انجام داد، اما باید این کار را به صورت اصولی انجام داد. شدت تمرینات بر روی تردمیل باید در سطحی باشد که ضربان قلب بین 60 تا 80 درصد تنظیم شود و طوری باشد که شما بتوانید در حین تمرین صحبت کنید، زیرا ضربان قلب بالا باعث صدمه به دستگاه تنفسی می شود. خوشبختانه دستگاه های جدید کاملا مجهز بوده و می توانند میزان ضربان قلب را در زمان ورزش نشان دهند تا شما بتوانید شدت تمرین را تنظیم کنید.

در جهت کاهش وزن باید بیشتر از آن مقداری که کالری وارد بدن می کنید، کالری بسوزانید تا بتوانید لاغر شوید. پس باید به این نکته دقت کنید که داشتن یک رژیم تغذیه ای مناسب در کنار ورزش های هوازی، در کم کردن وزن موثر است. باید بدانید که نسبت به آن میزان که تصمیم به کاهش وزن دارید باید چه رژیم غذایی بگیرید، البته به یاد داشته باشید که رژیم غذایی شما نیز باید اصولی باشد و به بدن آسیب وارد نکند.

اصلا نیاز به رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا نیست. همین که بدانید قبل و بعد از ورزش چه میزان ویتامین و پروتئین مصرف کنید تا در هنگام تمرینات، بدن بتواند انرژی مورد نیاز خود را در جهت کاهش وزن یا تناسب اندام تامین کند، کافی است. همانطور که در بالا گفته شد برای انجام ورزش اصولی شما باید قبل از شروع تمرین به میزان لازم پروتئین و ویتامین وارد بدن کنید تا بدن تان بتواند انرژی لازم را بدست آورد.

خیلی از افراد فکر می کنند اگر با معده خالی ورزش کنند سریع تر وزن کم می کنند و شاید این روش را انجام داده و حتی به کاهش وزن هم رسیده اند، اما باید به شما بگوییم این کاهش وزن از نوع مضر آن است که به بدن آسیب وارد می شود و با اینکار شما به خود و عضله هایتان صدمه می زنید.

هرگز با معده خالی ورزش نکنید؛ زیرا بدن برای انجام تمرین باید یک منبع انرژی داشته باشد، وقتی شما با شکم خالی ورزش می کنید، بدن مجبور است پروتئین مورد نیاز خود را از ماهیچه ها و عضلات شما تامین کند. این گونه است که اگر به کاهش وزن با این روش دست یابید بی شک کم کردن وزن تان با آسیب زدن به بدن همراه بوده است.

قبل از ورزش به میزان مناسب پروتئین دریافت کنید تا حین تمرینات بدن تان آماده ورزش با تداوم و شدت باشد. در ابتدای کار نیز لازم نیست که به بدن فشار بیاورید تا زودتر وزن کم کنید، همین که عزم راسخ در جهت ادامه روزانه ورزش داشته باشید تاثیر شگفت انگیزی در لاغری شما خواهد داشت.

تداوم در تمرین یعنی بتوانید روزانه ورزش کنید و آن را ترک نکنید. کسانی که خیلی جدی تصمیم به کاهش وزن می گیرند در ورزش خود تداوم ایجاد کرده و روزانه تمرین می کنند و پس از آنکه بدن به ورزش عادت کرد، شدت تمرینات را افزایش می دهند.

انجام حرکات کششی، به اصلاح گرم کردن بدن قبل از ورزش را فراموش نکنید. بدن خود را آماده تمرین کنید تا عضلات و ماهیچه های شما آسیب نبینند. پس از گرم کردن می توانید ورزش را آغاز کنید و بعد از مدتی شدت تمرین را بالا ببرید. پوشیدن کفش مناسب در زمان ورزش نیز نکته قابل توجهی است که از آسیب به پاها و کمر شما در زمان ورزش جلوگیری می کند.

در خلاصه مطلب باید بگوییم که شما می توانید با انجام ورزش به صورت اصولی که در بالا ذکر شد پس از گذشت مدتی لاغر شوید و به تناسب اندام مورد نظرتان دست یابید. تداوم در تمرین، رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات دقیق و با وقفه از مهمترین ارکان ورزش اصولی است که شما را در رسیدن به اهداف تان یاری خواهد کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :