لاغری با افزایش متابولیسم بدن!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 13 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام چندین عامل باید درست و به جا انجام شوند تا بتوانید از شر چربی های اضافی خلاص شوید و به لاغری برسید. یکی از این عوامل داشتن سوخت و ساز مناسب در بدن است. حتما دیده اید گاهی افرادی گله دارند با اینکه چیزی نمی خورند ولی وزنی هم کم نمی کنند. سرعت سوخت و ساز در بدن بسیار اهمیت دارد و باید تا جایی که می توانید این سرعت را در حد بالا نگه دارید تا بتوانید جلوی چاق شدن خود را بگیرید یا اصلا به کمک آن چربی هایی که قبلا در بدنتان جمع شده است را از بین ببرید و به تناسب اندامی ایده آل برسید.

برای اینکه بتوانید سرعت سوخت و ساز را در بدنتان افزایش دهید چند راه حل به شما پیشنهاد می دهیم که بهتر است از آنها استفاده کنید.

چای سبز بنوشید

از نوشیدنی های پرکالری فاصله بگیرید. نوشیدنی های پرکالری نه تنها کالری زیادی به بدنتان وارد خواهند کرد بلکه سبب می شوند انرژی شما کمتر شود و احساس خستگی بیشتری داشته باشید. نوشیدن های طبیعی و دم نوش های گیاهی را جایگزین نوشیدنی های عادی در طی روز کنید. چای سبز نیز از نوشیدنی های مفیدی می باشد که به شما کمک می کند تا سوخت و ساز در بدن شما به خوبی انجام شود. توصیه متخصصان این است که این نوشیدنی مفید را سه فنجان در طول روز مصرف کنید تا متابولیسم بدن تان تا ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

پروتئین مصرف کنید

پروتئین تاثیر گرمایی برای بدن دارد و زمانی که بدن می خواهد این مواد را هضم کند باید کالری بیشتری بسوزاند و بیشتر فعالیت خواهد داشت. پس سعی کنید در همه وعده های غذایی خود پروتئین را بگنجانید. اگر می توانید تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید و تا ۵ تا ۶ وعده غذای سبک که همراه پروتئین میل کنید. با این کار بدن را به صورت دائم وادار به فعالیت خواهید کرد و می توانید همیشه کالری سوزی را در بدنتان احساس کنید.

ورزش کنید

برای اینکه بتوانید سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید ورزش کردن را فراموش نکنید و به صورت مداوم آن را دنبال کنید. ورزش به شما کمک می کند تا همیشه روی فرم باشید و از شر چربی های اضافی که باعث بد شکل شدن بدن می شوند خلاص شوید و به تناسب اندام برسید. اگر نمی توانید روزانه و به طور مرتب به باشگاه بروید و فعالیت ورزشی داشته باشید بهتر است برای خانه دستگاه های هوازی تهیه کنید و با کمک آنها ورزش تان را پیگیری کنید. تردمیل هم یکی از دستگاه های هوازی است که به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت روزانه در هر شرایط و زمانی پیاده روی کنید یا بدوید بدون اینکه مشکل خاصی برای اجرای تمرینات داشته باشید.

در دستگاه های هوازی جدید برنامه های از تعیین شده ای تعبیه شده اند که با انتخاب یکی از آنها می توانید در سریع ترین زمان از برنامه ای اصولی و دقیق پیروی کنید و به اهداف خود برسید.

ماهی سالمون بخورید

ماهی سالمون یکی از بهترین ماهی هایی می باشد که دارای مقدار زیادی امگا ۳، پروتئین و چربی های مفید است. برای مصرف پروتئینی سالم به شما پیشنهاد می دهیم این ماهی را به رژیم غذاییتان اضافه کنید تا نفش آن را در زیاد شدن متابولیسم بدنتان مشاهده نمایید.

کربوهیدارات کمتر مصرف کنید

مصرف مواد قندی شیرین، آبمیوه های صنعتی و ... را به حداقل برسانید و مصرف پروتئین را در برنامه خود اولویت بدانید تا بتوانید سوخت و ساز بدن را افزایش دهید بدون اینکه چربی در بدن ذخیره نمایید.

روغن زیتون استفاده کنید

روغن ها برای کاهش وزن مفیدند و قطع آنها در دوران رژیم اصلا به نفع بدن ما نیست. روغن زیتون از جمله روغن های مفیدی است که با چربی های مفیدی که دارد می تواند متابولیسم بدن ما را نیز افزایش دهد و سبب سوختن مقدار بیشتری از چربی در بدن ما می شود.

آب زیاد بنوشید

تا جایی که می توانید آب و نوشیدنی های سالم که برای بدن ضرری ندارند بنوشید تا در طول روز بتوانید میزان سوخت و ساز بدنتان را بالا نگه دارید. زمانی که بدن شما کم آب می شود توانی هم برای سوخت و ساز نیز ندارد و در نتیجه احساس گرسنگی بیشتری خواهید داشت. بهتر است چای های سم‌زدا یا دم نوش های گیاهی مفید را همراه آب به تعداد زیاد بنوشید تا سوخت و ساز بدنتان را حد بالا حفظ کنید.

آب با لیمو بخورید

همان طور که گفته شد سم زدایی برای بدن لازم است و اگر این کار را مرتب برای بدن انجام دهید قادر خواهید بود سرعت متابولیسم بن تان را نیز افزایش دهید. برای سم زدایی بدن بهتر است هر روز نصف لیمو ترش را با یک لیوان آب ولرم مخلوط کنید و بنوشید اگر بتوانید این کار را در صبح زمانی گوارش شما پاک و خالی است انجام دهید هضم و سوخت ساز خوراکی هایی در طی روز راحت تر انجام می شود و تمام موادی که در طی روز می خورید راحت تر جذب خواهد شد.

غذاهای سبک میل کنید

اگر بتوانید تعداد وعده های خود را افزایش و البته حجم آنها را کاهش دهید بهترین کار را انجام داده اید تا چربی های اضافی در بدنتان سوزانده شود. تعداد وعده های غذایی شما باید حداقل به 5 وعده در روز برسد تا بدن دائما در تحرک و هضم مواد باشد.

نان و برنج سفید نخورید

نان سفید یا برنج سفید وزن را افزایش می دهند. پزشکان به این نتیجه رسیده اند که مصرف بیش از حد اینگونه مواد سبب چاقی ما در قسمت میانی بدن شده و باید نان ها و برنج های سبوس دار را جایگزین این مواد کنیم تا از خواص آنها نیز بهره مند شویم.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :