فواید ورزش کردن با شیب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 22 دی 1395 در ساعت 18 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی بر روی تردمیل که یک دستگاه هوازی بوده روشی مناسبی برای کاهش وزن و تناسب اندام محسوب می شود . این تمرینات منجر به بالا رفتن آمادگی جسمانی افراد وتناسب اندام آنها می گردد . به دلیل این که سطح تسمه این دستگاه بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و به دلیل وجود ضربه گیرها، سازگاری بیشتری با مفاصل بدن ایجاد می کند.امروزه در انواع تردمیل ها قابلیت هایی اضافه شده است که گروه بیشتری از مردم می توانند آن را مورد استفاده قرار بدهند و موجب تشویق به ورزش می شود ؛ تردمیل را می توان با شیب صفر درصد استفاده کرد؛ در این صورت سطح دستگاه کاملاً صاف می شود. راه رفتن و دویدن روی تردمیل نیز مانند دویدن بر روی سطح زمین است.

بدن هنگام استفاده از تردمیلی که شیب آن صفر درجه است دچار هیچ چالشی نمی شود.زمانی که شیب تردمیل را بالا می برید ، بدن حالت مقاومتی از خود نشان خواهد داد که این مورد برای بدن انسان بسیار مفید می باشد. در زمانی که کاربر بر روی تردمیل فعالیتش را شروع می کند، وجود سه فاکتور بسیار مهم است :

زمان، سرعت و شیبی که تحت اختیار کاربر قرار دارد. فزایش شیب دستگاه باعث می شود سطح تمرین بالاتر برود. در این شرایط کاربر تمرین های شدیدتری انجام می دهد.تردمیل یک دستگاه برای تمرین های ورزشی هوازی محسوب می شود . اکثر افرادی که به دنبال تردمیل و استفاده از آن هستند، تنها به جهت لاغری و تناسب اندام از آن استفاده می کنند.

بیشتر تردمیل هایی که امروزه تولید می شوند مجهز شده به شیب برقی و موتور برقی هستند که می توانند شیب دستگاه را نیز به حرکت در آورند. برای تغییر شیب برقی تردمیل، می توانید به سادگی و با فشار دادن یک دکمه این کار را انجام دهید.اگر کاربر تردمیل را با شیب یک درصد تنظیم نماید این کار باعث ایجاد مقاومت هوا در تمرین های خانگی شده و محیطی شبیه بیرون از منزل را شبیه می سازد .

شیب دستگاه هر اندازه بیشتر باشد در موقع انجام دادن ورزش کالری بیشتری می سوزانید، این اتفاق البته هنگامی می افتد که شیب دستگاه را تغییر ندهیم. بالا بردن شدت تمرین از مواردی است که به کاهش وزن منجر می شود و بر تمرین کاربران تاثیر تعیین کننده ای خواهد داشت. ضربان قلب مورد مهمی است که به وسیله آن می توانیم سطح تمرینات را مشخص کنیم.

کاربران باید به خاطر داشته باشند که در زمان انجام دادن تمرینهای ورزشی با تردمیل ضربان قلب خود را می بایست بین 70 الی 85 درصد حداکثر ظرفیت نگه دارند و با این راه بدن در ناحیه چربی سوزی باقی می ماند و می توانند به راحتی به اهدافشان برسند.اگر ضربان قلب به 99 درصد حداکثر برسد، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات قلبی – عروقی مانند سکته قلبی بشود؛ به همین علت در زمان انجام تمرینات ورزشی باید به میزان ضربان خود توجه داشته باشید.

امروزه تردمیل ها مجهر به سنسور ضربان قلب شده اند و تعداد ضربان قلب درهر دقیقه بر روی نمایشگر دستگاه تردمیل به نمایش در می آید. اطلاعاتی که مانتیور تردمیل در اختیار کاربر خود قرار می دهد برای نگهداری سلامتی او ارزش به سزایی دارد.کاربر می تواند به وسیله اطلاعات دریافتی از تردمیل ، وضعیت کلی خود را بداند و الگوی مناسب ورزشی برای خود طراحی کند و بر اساس آن الگو پیش برود و ورزش انجام دهد. انجام دادن ورزش به صورت متدوام اهمیت زیادی دارد و تحقیق ها نشان داده افرادی که در هفته 5 جلسه و حداقل در حدود 30 دقیقه در سطح متوسط به تمرین می پردازند، نتایج بهتری دریافت خواهند کرد.

دویدن بر روی تردمیل آسان تر از راه رفتن درمحیط بیرون است. تردمیل های ورزشی خانگی، ورزش را برای افراد در دسترس تر می کنند ومشاهدات نشان می دهد افرادی که با تردمیل های خانگی در خانه ورزش می کنند، مقاومت بیشتری در راه ورزش دارند و از انجام دادن این کارها نیز راضی تر هستند.با افزایش شیب یک تردمیل عضله های بیشتری درگیر ورزش کردن خواهند شد و این موضوع افزایش کالری سوزی در پی دارد.

افرادی که دارای بدن سالمی هستند و زانو درد نیز ندارند، می توانند از شیب بیشتر در زمانی که تردمیل سرعت زیادی دارد استفاده کنند و این کار مورد بسیار مناسبی برای انجام دادن ورزشی خوب برای این افراد است.مقدار کالری که در هر تمرین ورزشی مصرف می شود به موارد مختلفی بستگی دارد ، یعنی هر چه وزن بیشتر باشد، کالری بیشتری نیز خواهد سوزاند. افرادی که وزن زیادی دارند در زمان دویدن و راه رفتن وزن بیشتری را با خود به حرکت در می آورند و این امر در میزان کالری سوزی آنها نقش بسیاری دارد.

پیشنهادی که در زمان استفاده از تردمیل به شما کابران می شود این است که بدون گرفتن دستگیره های تردمیل تمرین را انجام بدهید. هنگامی که روی تردمیل تعادل خود را بدست آوردید، دستگیره های تردمیل را رها کنید. فراموش نکنید هنگامی که شما به دسته های تردمیل تکیه می دهید، مقدار مصرف کالری در تمرین هایتان کم می شود و این کار اشتباه فرم بدنتان را نیز به مرور زمان تغییر خواهد داد.شیب زیاد کشش موثری در عضلاتی مانند دوقلو، تاندون ها و آشیل ایجاد می کند و تردمیل با داشتن ضربه گیرهای موثر از گرفتگی، پارگی آشیل جلوگیری خواهد کرد.

فراموش نکنید کسانی که کمر از دردهای مزمن رنج می برند، نباید از شیب دستگاه تردمیل استفاده کنند، زیرا پایین کمر آنها ضعیف است و آنها باید تمرینات خود را با سرعت کم شروع کنند و کم کم شدت تمرینات خود را افزایش دهند تا عضلات کمر آنها تقویت شود.تردمیل های جدید مجهز به انواع ضربه گیرهای مختلف شده اند که سطح تسمه را برای دویدن و راه رفتن کاربر نرم و انعطاف پذیر می کند. زمانی که شیب دستگاه بیش تر از 10 درصد می شود، ورزش کوهپیمایی را برای شما تداعی می کند و می توانید تمرینات مربوط به آن را انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :