فرمولی برای داشتن اندام متناسب و ایده آل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 دی 1395 در ساعت 16 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در دوره زمانی هستیم که لاغری مد شده است و اغلب مردم سعی میکنن با رژیم های لاغری و حتی استفاده از قرص های لاغری به تناسب اندام و لاغری برسند. بعضی از افراد نیز هستند که به اهمیت ورزش کردن پی برده اند و با جدیت آن را دنبال می کنند.افرادی توقع دارند با انجام دادن ورزش به سرعت به نتایج دلخواه خود دست بیابند و بعد از نرسیدن به نتایج دلخواه خود دلسرد می شوند.

برای اینکه افراد بتوانند با سرعت به اهداف مورد نظر خود برسند، می توانند از ورزش هوازی که از بهترین ورزش هایی است که برای کاهش چربی بدن شناخته شده است، استفاده کنند.پیاده روی و دویدن نیز یکی از ورزش های هوازی است که برای لاغری و تناسب اندام بسیار مناسب است و برای اینکه این ورزش ساده را بتوانید به راحتی انجام بدهید و نتیجه بگیرید باید نکاتی را رعایت کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از اینکه ورزشتان را شروع کنید، باید با انجام دادن تحرکاتی بدن خود را گرم کنید تا سیستم بدن و مخصوصا قلب ما آمادگی لازم را برای انجام فعالیت به دست بیاورند. وقتی که بدن و قلب شما به طور ناگهانی ضربان قلب شما بیشتر می شود، امکان بروز مشکلاتی برای شما به وجود بیاید که گاهی به آسانی جبران پذیر نیست.

اگر تمرینات ورزشی خود را با تردمیل انجام می دهید، باید قبل از استفاده از این دستگاه چند دقیقه ای را با انجام دادن حرکات کششی متفاوت بدن خود مخصوصا برای ناحیه پاهایتان را گرم و آماده ورزش کنید.بعد از گرم کردن بدنتان ورزش خود را با سرعت کم آغاز کنید و بعد از گذشت مدت زمانی سرعت را به 3 الی 4 کیلومتر در ساعت برسانید و به مدت 1 دقیقه به این سرعت راه بروید و کم کم سرعت دستگاهتان را بالا ببرید.

با انجام دادن این کار بدنتان کم کم به فعالیت شدید ورزشی عادت خواهد کرد و از به وجود آمدن مشکلات جبران ناپذیر نیز جلوگیری می شود.فراموش نکنید که در هر جلسه از تمرینتان باید حداقل 20 دقیقه متناوب راه بروید و بدوید.کسانی که در انجام دادن ورزش مبتدی هستند، باید در ابتدا زمان خود را از یک ربع در ساعت شروع کنند و بعد پس از بدست آوردن آمادگی جسمانی این زمان را افزایش دهند.

انجام دادن تمرینات باید 5 روز در هفته ادامه داشته باشد و بعد از گذشت مدت زمانی و بدست آوردن آمادگی جسمانی به 45 دقیقه در روز این مدت زمان را برسانید و فراموش نکنید که بعد از انجام دادن ورزش و تمرینات خود ریکاوری نیز برای بدن خود داشته باشید.در زمانی که می خواهید بدن خود را ریکاوری کنید، بهترین ورزشی که می توانید به عنوان مکمل ورزشتان استفاده کنید، شنا و دوچرخه سواری است و زمانی که در خانه حضور دارید به راحتی می توانید از دوچرخه ثابت استفاده کنید.

همان طور که می دانید انجام دادن ورزش های هوازی می تواند اثرات خوبی بر روی بدن خود بگذارند مخصوصا بر روی سیستم قلبی، ریوی و عروقی.ضربان قلب شما در زمان تمرینات باید به 70 درصد ظرفیت خود برسد و برای اینکه بتوانید حداکثر ضربان قلب خود را محاسبه کنید، می توانید از فرمول آسانی استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که شدت تمام تمرینات شما باید مطابق با میزان آمادگی جسمانی بدن شما باشد تا در حین انجام دادن ورزش دچار مشکل و ناراحتی نشوید. تردمیل های جدید این قابلیت را دارند که ضربان قلب کاربررا در زمانی که مشغول انجام دادن ورزش است را نشان دهند و فرد می تواند به راحتی کم شدن یا زیاد شدن ضربان قلب خود را مشاهده کند.با دیدن ضربان قلب خود کاربر به خوبی مشاهده خواهد کرد که چه زمانی در بدن او چربی سوزی بیشتری می رسد و تمرینات خود را با آن هماهنگ کند.

البته باید در زمان انجام دادن تمرینات و ورزش به توان بدنی خود نیز توجه داشته باشید؛ زیرا اگر بیشتر از توان بدنی خود ورزش انجام دهید، نه تنها باعث افزایش قابلیت ها نمی شود بلکه ممکن است به عضلات و دیگر اعضای بدن شما آسیب وارد کند.فراموش نکنید زمانی که احساس خستگی کردید به تمرینات خود ادامه ندهید تا به مشکل برخورد نکنید.

راه رفتن و دویدن را تمام ما از دوران کودکی می آموزیم ولی جالب است بدانید بسیاری از ما نحوه درست انجام دادن این کار را نمی دانیم و برای انجام دادن آن باید آموزش ببینیم.بهتر است در زمان راه رفتن بر روی تردمیل پاهای شما با پنجه بر روی صفحه تردمیل فرود نیاید و این پنجه ها به سمت بالا مایل باشد تا فشار کمتری بر کمر و ستون فقرات شما وارد شود.

حرکت پاهای باید از قسمت ران ها شروع شود و چرخش لگن موجب حرکت خواهد شد و به کل بدن نیز کمک خواهد کرد تا حرکت خوبی داشته باشد.حرکت دست ها را در زمان راه رفتن بر روی تردمیل فراموش نکنید و آنها باید رها و در حرکت باشند. همان طور که میدانید حرکت دست ها همیشه باید با حرکت پای مخالف هماهنگ باشند تا تعادل بدن حفظ شود.

زمانی که پای راستتان را جلو می گذارید، باید دست چپتان را حرکت دهید و به عکس. بهتر است در زمان انجام دادن تمرینات عضلات کمر خود را سفت کرده و شکم خود را داخل دهید ولی توجه کنید که این کار باعث حبس کردن نفستان نشود.تنفس درست یکی از عوامل مهم ورزش است و اکسیژن کمک می کند تا سوخت و ساز بیشتری در بدنتان اتفاق بیفتد و در نتیجه چربی بیشتری از بین برود.

به یاد داشته باشید که متناسب با سن و آمادگی جسمانی خود برنامه مخصوصی داشته باشید و از آن پیروی کنید. هر چه بیشتر مسافتی را تردمیل طی کنید و ورزش انجام دهید، سطح آمادگی جسمانی شما بالاتر خواهد رفت و زودتر به اهداف در نظر گرفته خود خواهید رسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :