شل شدن تسمه تردمیل،علت ها و راه حل ها

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از اشکالات فنی که ممکن است برای تردمیل ها اتفاق بیفتد، شل شدن تسمه ی آن است. شل شدن تسمه باعث میشود که تردمیل نتواند به صورت نرمال کار کند. در این حالت اگر بر روی تردمیل راه بروید بعد از مدتی که به صورت کاملا عادی کار میکند متوجه این خواهید شد که حرکت تسمه کند میشود. این ایراد به دلیل شل شدن تسمه رخ میدهد. این اختلال کارکرد تردمیل را دچار نقص میکند و برای رفع آن باید تردمیل را تعمیر کرد.اما علت چیست؟ چه باعث میشود که تردمیل دچار این مشکل شود؟

کارشناسان فنی علت بروز این مشکل را 4 مورد عنوان میکنند:

1- فرسودگی و کهنه شدن تسمه؛ اگر مدت زیادی است که از تردمیل خود استفاده میکنید ممکن است با این مشکل رو به رو شوید.

2- زمانی که تسمه خیلی سفت بسته شده باشد.

3- اگر خیلی وقت است که از دستگاه خود استفاده میکنید، ممکن است گشتاور موتور تردمیل شما پایین آمده باشد و این امر به دلیل فرسودگی پیش می آید.

4- برد اصلی تردمیل دلیل بعدی این مشکل است. ایجاد ایراد در برد دستگاه میتوان کار کردن بیش از اندازه از تردمیل است.

حالا ما علت ها را میدانیم. بعد از پیدا کردن علت ها باید به دنبال راه حل باشیم و مشکل را حل کنیم. بهترین راه این است که با کارشناس فنی و تعمیر تردمیل تماس بگیرید.

اما اگر کنجکاویتان شما را تحریک میکند تا مشکل را پیدا کنید، چند راه برای تست سالم بودن تسمه ی تردمیل وجود دارد.یکی از ساده ترین راه ها این است که تردمیل را در حالت شیب قرار دهید، بعد از آن روی آن راه بروید. سپس کلید ایمنی را بکشید. بعد از کشیدن کلید ایمنی دستگاه باید به صورت نرمال بعد از برداشتن 3 قدم از کار بیفتد.اگر این اتفاق افتاد تسمه ی دستگاه سالم است. در حالت غیر عادی بعد از کشیدن کلید ایمنی دستگاه بلافاصله متوقف میشود.این وضعیت نشان دهنده ی اصطکاک زیاد بین تسمه و کف تردمیل است که باید این مشکل را حل کرد تا باعث آسیب بیشتر به دستگاه نشود.

روش دوم برای تست سالم بودن تسمه این است که باید شیب دستگاه را یک بار در بیشترین مقدار و بار دیگر بر روی کمترین مقدار تنظیم کنید. اگر توانستید وقتی شیب در بیشترین مقدار است با سرعت 5 کیلومتر بر ساعت رو تردمیل راه بروید، اما زمانی که تردمیل روی شیب کم است تسمه به کف تردمیل چسبید، تسمه ایراد داشته و باید آن را عوض کنید.اگر بعد از این که این کار ها را انجام دادید اما تردمیل شما هنوز هم ضعیف عمل میکند باید موتور را بررسی کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :