راهکاری که زنان به هنگام کاهش وزن باید انجام دهند

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 11 دی 1397 در ساعت 17 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر شما نیز جزو افرادی باشید که استعاد چاقی زیادی داشته باشید حتما همیشه درگیر کنترل وزن یا از بین بردن وزن اضافه تان بوده اید. تا به حال این مشکل برای شما نیز پیش آمده است که هر چه رژیم می گیرید، خبری از لاغر شدن نیست و روح و روان شماست که فقط به هم می ریزد. هستند افرادی که راه های زیادی را برای رسیدن به لاغری رفته اند اما به نتایج دلخواهشان نرسیده اند و ناامید شده اند.

مشکل از کجاست چرا افرادی علی رغم تلاش بسیار لاغر نمی شوند و به تناسب اندام دلخواهشان دست پیدا نمی کنند.  چند راهکار تایید شده از سوی متخصصان را در ادامه این مقاله به شما یادآوری می کنیم تا حداقل با انجام دادن آنها به بدن تان آسیبی نرسانید و بتوانید کم یاز شر اضافه وزن خودتان خلاص شوید.

ورزش مورد علاقه تان را انجام دهید

انجام دادن ورزش های سنگین تنها راهی نیست که شما مجبور به انجام دادن آن باشید و با ورزش های سبک تری مانند پیاده روی هم می توانید میزان کالری سوزی بدنتان را بالا ببرید و به موفقیت دلخواهتان برسید. البته این را فراموش نکنید که رسیدن به وزن دلخواه و از بین بردن چربی های اضافی بدن، نیاز به گذشت زمان دارد و نباید در این راه عجله کنید.

پیاده روی ورزشی راحت و کم خرج است که با کمترین هزینه می توانید آن را در بیرون از منزل یا باشگاه یا حتی در خانه انجام دهید. با تهیه تردمیل خانگی انجام دادن پیاده روی در هر ساعت از شبانه روز راحت خواهد بود و می توانید هر زمانی که فرصتی بدست آورید این ورزش مهم را انجام دهید پیاده روی بر روی تردمیل ورزشی فوق العاده ای برای سوزاندن کالری است مخصوصا برای افرادی که آمادگی جسمانی خوبی ندارند. تردمیل خانگی در مدل های امروزی اغلب دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب هر یک از آنها در خانه بدون مربی نیز می توانید برنامه متناسبی از ورزش را دنبال کنید و پیاده روی اصولی را انجام دهید.

صبحانه را حذف نکنید

برای وعده صبحانه برنامه ریزی داشته باشید و سعی کنید ماده ای پروتئینی مانند تخم مرغ مصرف نمایید زیرا تخم مرغ آب پز سرشار از پروتئین می باشد و می تواند شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه دارد و بتوانید با خوردن میان وعده مناسب ولع زیادی در زمان خوردن ناهار نداشته باشید و کنترل شده ناهار بخورید. در طول مدت رِژیم تان از خوردن چای سبز یا سایر دم نوش های گیاهی به جای نوشیدنی های قند دار استفاده نمایید. چای سبز به کم شدن هورمون گرسنگی کمک می کند و علاوه بر آنتی اکسیدان بالایی که دارد به بالارفتن سوخت و ساز بدن تان کمک بسیاری خواهد کرد.

در هر وعده غذایی ماست بخورید

در ماست نوعی چربی و پروتئین وجود دارد که به چربی سوزی بدن کمک زیادی می کند و بهتر این ماده غذایی مفید را روزانه حت یتا 3 بار در روز مصرف نمایید تا شاهد آب شدن هر چه بیشتر چربی های اطراف شکمتان باشید.

ساعت 8 ساعت اخطار باشد

بریا خود قوانین زیادی وضع کنید تا بتوانید بدن تان را به این روال عادت دهید. وعده های غذایی تان را زیاد کرده و در عوض از حجم آنها کم کنید. میدانید که باید به بدن فرصتی برای هضم و جذب بدهید و این کار را مخصوصا بعد از خوردن شام فراموش نکنید. اگر بخواهید اصولی و دقیق پیش بروید دکترهای زیادی معتقدند بدن برای هضم مواد غذایی احتیاج به 3 ساعت زمان نیاز دارد و بهتر است تا 3 ساعت قبل از خواب شام بخورید تا بدن فرصتی برای هضم و سوختن آنها داشته باشد. ساعتی را برای ترک غذا خوردن انتخاب کنید و به عنوان مثال قرار بگذارید بعد از ساعت 8 شب دیگر چیزی نخواهید خورد و با آشپزخونه خداحافظی می کنید.

خواب خوبی داشته باشید

خواب خوب بدن را تنظیم کرده و اجازه نمی دهد هورمون های نامنظم کار کنن و سبب چاقی شما شوند. در طی شبانه روز 8 تا 9 ساعت خواب مفید داشته باشید تا بدن تان بتواند به صورت نرمال کار کند و کمکی باشد برای رسیدن به هدف تان و لاغری شما. همان طور که اشاره شد اضافه وزن و چاقی یک شبه اتفاق نیفتاده است و به همین دلیل هم باید برای رسیدن به تناسب اندام و خلاص شدن از چربی های اضافی صبر داشته باشید تا کم کم این اتفاق بیفتد.

همیشه سعی کنید غذاهای سالم، را در خانه نگه‌داری ‌کنید تا در زمان گرسنگی احتمال ریزه خواری شما کمتر شود. همیشه میان‌وعده‌های غذایی سالمی وجود دارند که سریعا آماده و قابل حمل بوده، از جمله ماست، میوه، مغزها، هویج و تخم مرغ آب‌پز. تا جایی که می توانید از سس،چیپس، ناگت و… که مواد آماده پرکالری هستند دوری کنید و سعی کنید بیشتر از میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایید.

آب بیشتری بنوشید

نوشیدن آب به کاهش وزن شما کمک زیادی خواهد کرد و محققان اعلام کرده اند با نوشیدن نیم لیتر آب 24 – 30% سوخت و ساز بدن تان را بالا خواهید برد. در ضمن نوشیدن آب به طراوت پوست شما نیز کمک خواهد کرد و می توانید در حین رژیم از به حفظ طراوت بدن تان نیز کمک کنید.

قهوه نوشیدن را فراموش نکنید

قهوه نوشیدنی سالمی است و آنتی اکسیدان زیادی دارد که نوشیدن هر روز آن به افزایش سطح انرژی و میزان کالری سوزی بدن تان کمک زیادی خواهد کرد. با این راهکارهای ساده تا حد زیادی می توانید به تناسب اندام برسید و با گذشت زمان وزن دلخواه تان را نیز بدست آورید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :