راهنمای خرید و نگهداری تردمیل بدون موتور

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی خانگی پر طرفدار است که با استفاده از آن می توانید در محیط خانه به فعالیت ورزشی بپردازید و عضلات خود را تقویت نمایید. با دویدن و راه رفتن روی ترمیل می توانید عملکرد اندام های داخلی بدنتان مانند قلب و شش ها را بهتر کنید، ورزش با تردمیل موجب افزایش سرعت گردش خون در بدن می شود و همچنین به بافت های مختلف اکسیژن رسانی می کند و باعث افزایش سوخت و ساز بدن نیز می گردد.

تردمیل ها در بازار بسیار متنوع هستند، سعی کنید با توجه به نیاز و شرایط جسمانیتان یک دستگاه مناسب تهیه کنید. تردمیل ها معمولا به دو دسته تردمیل بدون موتور و تردمیل برقی تقسیم می شوند.

تردمیل بدون موتور

تردمیل بدون موتور از منبع الکتریکی انرژی نمی گیرد و شما باید با فشار پا و به عقب راندن تسمه آن را به حرکت در آورید. ابتدا ممکن است به حرکت در آوردن تسمه با فشار همراه باشد، ولی با ادامه راه رفتن تسمه روان خواهد شد. در ابتدا دسته های تردمیل را بگیرید تا فشار وارد کردن و تسمه را به حرکت درآوردن موجب به هم خوردن تعادل شما نشود و بتوانید فشار بیشتری با پاها وارد کنید.

سرعت در تردمیل بدون موتور توسط شما تعیین می شود و به سرعت راه رفتن و دویدنتان بستگی دارد، در تردمیل های برقی میزان سرعت را می توانید با فشار یک دکمه تنظیم نمایید. راه رفتن و دویدن روی تردمیل بدون موتور شباهت زیادی به دویدن بر روی سطح زمین دارد. اگر در حین دویدن روی سطح زمین بدنتان خسته شود، سرعتتان خود به خود کاهش می یابد و در تردمیل های بدون موتور هم به این صورت است اگر بایستید تردمیل متوقف می شود.

تردمیل های بدون موتور سبک هستند و به راحتی می توانید در منزل از آنها برای انجام تمرینات ورزشی خود استفاده نمایید. سبک بودن آن ها موجب جابه جایی راحت تر می شود، اما تردمیل های بیش از حد سبک ناپایدار و بی دوام هستند. وزن در تردمیل های سبک معمولا 18 تا 36 کیلوگرم می باشد.

شیب در تردمیل های بدون موتور اغلب ثابت است، ولی برخی مدل های آن دارای شیب قابل تنظیم هستند که توسط دست تا چند حالت می توانید آنها را تنظیم کنید. تردمیل های موتوری ممکن است شیب برقی، شیب دستی داشته باشند.

انواع مدل هایی که دارای شیب برقی هستند یک موتور دیگر برای تنظیم شیب دارند. افرادی که در تمرینات ورزشی خود از شیب تردمیل استفاده می کنند، بهتر است تردمیل با شیب برقی استفاده کنند و در حین تمرین با فشار یک دکمه شیب را تغییر دهند. اگر احساس کردید به شیب تردمیل نیاز ندارید باز سعی کنید دستگاهی با حداقل شیب تا 2 حالت قابل تنظیم تهیه کنید.

ابعاد تسمه تردمیل محدوده را برای راه رفتن و دویدن شما مشخص می کند. اگر فردی درشت اندام باشید، دستگاه با تسمه عرضی بیشتررا باید تهیه کنید. در تردمیل های بدون موتور اگر ابعاد تسمه زیاد باشد به حرکت درآوردن آن دشوارتر خواهد بود. تسمه تردمیل بدون موتور را می توانید از طریق دفترچه راهنما تنظیم کنید و به طور کلی تنظیم تسمه، شلی یا سفتی آن توسط پیچ های تنظیم انجام می شود.

تردمیل ها در انواع مختلف دارای قابلیت تاشوندگی نیز هستند، اگر فضای کمی در منزل در اختیار دارید به این نکته توجه نمایید، با جمع کردن تردمیل 70 درصد از حجم آن کم می شود. اصطکاک تسمه در تردمیل های برقی معمولا با روغن کاری کم می شود و حرکت تسمه را روان می کند، برای روغن کاری تسمه را با دودست خود کمی بالا بیاورید و زیر آن را روغن سیلیکون بریزید، پس از آن 5 دقیقه روی تردمیل راه بروید تا روغن در سطح آن پخش شود.

اگر یک تردمیل خانگی برقی تهیه می کنید برای سالم ماندن آن کوشش کنید و به موقع آن را روغن کاری و تنظیم کنید و با دستمال بدون پرز آن را تمیز نمایید. هرچند وقت یک بار نیزسفتی پیچ و مهره های آن را بررسی کنید و در صورت ایجاد مشکل هرچه سریع تر آن را برطرف کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :