دویدن روی تردمیل ذهن شما را تقویت می کند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی است که برای سلامتی و تندرستی مفید می باشد و می توانید با استفاده از این دستگاه در داخل خانه به کاهش وزن و تناسب اندام دست یابید. با سلامتی جسم بسیاری از مشکلات ذهنی و روانی از بین می رود، ورزش منظم بر روی تردمیل موجب تقویت و شادابی ذهن می شود. دویدن و راه رفتن سریع در افراد با سن بالا موجب ارتقای سلامتی جسمانی و رشد عقلانی آن ها خواهد شد.

با بالا رفتن سن اعضای بدن مانند بازوها، ران ها و غیره کوچک می شود و با انجام تمرینات ورزشی به ویژه راه رفتن و دویدن سلول های تازه در مغز رشد کرده و بافت های عصبی جدید در بدن تشکیل می شوند. انجام فعالیت های ورزشی هوازی از جمله دویدن و راه رفتن موجب اکسیژن رسانی به مغز می شود و در افراد مسن از اختلال مغزی نیز پیش گیری می نماید.اکسیژن رسانی به مغز موجب فعالیت مجدد آن می شود و برخی نقاط مانند: هیپوکامپ و هیپوتاموس را در مغز تحریک می کند.

ساختار هیپوکامپ درهر سمت مغز وجود دارد و با حافظه و یادگیری مرتبط است. چنانچه فرد به صورت اتفاقی یا در تصادف دچار آسیب در هیپوکامپ شود، حافظه خود را از دست داده و فراموشی می گیرد. افرادی که به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند، قسمت هیپوکاپ در مغز آن ها آسیب می بیند و توانایی پردازش اطلاعات را از دست می دهند. ورزش کردن روش مناسبی برای پیشگیری از این بیماری و دیگر بیماری های مغزی است.

بهترین زمان برای یادگیری پس از ورزش و دویدن است، با رشد سلول های مغزی توانایی برای یادگیری بیشتر می شود. با راه رفتن و دویدن روی تردمیل می توانید یک فعالیت ورزشی مناسب در خانه داشته باشید و این تمرینات ورزشی موجب رشد سلول های عصبی می شود. اگر سلول های عصبی فعالیتی نداشته باشند، مغز احساس خستگی و گرسنگی می کند.

اگر به طور منظم با استفاده از تردمیل در خانه یا باشگاه تمرینات ورزشی روزانه خود را انجام دهید، قسمتی از مغز که گرسنگی و تشنگی را درک می کند بهتر عمل کرده و حساسیت در آن بیشتر می شود.

پروتئین BDNF در هنگام دویدن آزاد شده که موجب می شود اطلاعات در مغز بهتر پردازش شوند، این هورمون فکر را باز می کند که با ذخیره شدن در مغز پس از پایان تمرینات ورزشی این پردازش ادامه پیدا می کند. با بالا بردن شدت دویدن برروی تردمیل تولید BDNF را در بدن افزایش می دهید که برای سلامتی جسمانی شما بسیار مفید است. اگر چنانچه عملکرد ذهن خوب تقویت شده باشد بدن می تواند در بسیاری از بیماری ها خود را درمان کند یا در درمان آن کمک رسانی نماید.

بدن ما داروخانه اختصاصی دارد که فعالیت های ورزشی موجب تقویت این داروخانه می شود، از جمله داروهایی که بدن تولید کرده، اندورفین است که در مواقع ضروری از آن استفاده می کنیم. پس از انجام تمرینات ورزشی هورمون اندورفین در بدن شما تولید می شود و موجب شادابی و رضایت شما می گردد. اندورفین به عنوان مسکن در بدن عمل می کند که 30 دقیقه دویدن باعث افزایش آن در بدن خواهد شد.

با تمرینات ورزشی مداوم می توانیم از ابتلا به بسیاری بیماری ها جلوگیری نماییم، همچینن با ورزش در اول صبح می توانید از شادابی و نشاطی که در شما به وجود آمده است در طول روز استفاده کنید. با انجام فعالیت ورزشی و دویدن توسط تردمیلی که به راحتی می توانید در خانه تهیه کنید می توانید به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابید و سلامتی کل بدن را ارتقا دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :