حرکات کششی قبل از ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل بهترین وسیله برای ورزش کردن و حفظ سلامتی است که با این دستگاه می توانید بسیاری ورزش های هوازی را انجام دهید. تردمیل برای برخی افراد از جمله کسانی که قصد دارند چربی های ناحیه شکم و پهلوی خود را از بین ببرند بسیار مفید می باشد. افرادی که قصد تقویت کردن عضلات پای خود را دارند ولی وقت کافی برای ورزش کردن ندارند به راحتی می توانند با استفاده از تردمیل به تمرینات ورزشی داخل خانه و محل کار خود بپردازند و به نتیجه مطلوب برسند.

حرکات کششی قبل و بعد از دویدن بر روی تردمیل موجب می شود که از بسیاری آسیب های ورزشی جلوگیری شود. گاهی بسیاری از دوندگان حرفه ای این اشتباه را مرتکب می شوند و از گرم کردن خود اجتناب می کنند.

اگر قبل از گرم کردن عضلات به ورزش با تردمیل بپردازید دچار کوفتگی و گرفتگی ماهیچه ها به خصوص در پایین تنه می شوید و این درد از ورزش کردن فرد در جلسات بعدی جلوگیری می کند.

بنابراین قبل از ورزش باید ابتدا 5 تا 10 دقیقه حرکات کششی انجام دهید تا بدن گرم شود و سپس 5 دقیقه آرام بر روی تردمیل بدوید. حرکات کششی بیشتر باید بر روی عضلات اصلی انجام شوند، مانند: عضلات خم کننده مفاصل، ماهیچه های نرمه ساق پا، عضلات چهارسر ران و ماهیچه های سرینی.

قبل از اینکه حرکات کششی شروع شود کمی راه بروید و آن را با حرکات آرامتر شروع کنید. زمانی که حرکات کششی انجام می دهید به صورت منظم و عمیق تنفس کنید. از قوز کردن خوداری کرده و شکل کلی بدن را حفظ نمایید.

حرکات کششی

هر حرکت کششی پیشنهاد شده را 20 تا 30 بار در هر سمت بدن خود تکرار کنید.

حرکات کششی قبل از ورزش با تردمیل

حرکت اول: کشش در عضله خم کنند مفصل ران می باشد. به این صورت که یکی از پاها را یک قدم جلوتر قرار داده و خم کنید، پای دیگر را درعقب گذاشته و بکشید. زانوی پای عقبی می تواند کمی خم شود و با این حالت کششی در قسمت پشت ران و مفاصل جلوی ران احساس می کنید.

حرکات کششی قبل از ورزش با تردمیل

حرکت دوم: کشش در عضلات دوقلوی نرمه پاست. پای راست را کمی خم کنید و قوزک پای دیگررا یک قدم جلوتر قرار دهید، برای احساس کشش در عضلات دوقلو مفصل را مقداری به عقب برانید. در این حالت چند ثانیه باقی بمانید.

حرکات کششی قبل از ورزش با تردمیل

حرکت سوم: کشش در عضلات چهار سر ران می باشد. ابتدا ایستاده و پاها را به مقدار عرض شانه باز نمایید، بعد از آن قوزک را از پشت با هر دو دست بگیرید و برای دقایقی آن را نگه دارید. آرام کمی به جلو خم شوید و کشش را در قسمت پایین و خارج ران احساس نمایید.

حرکات کششی قبل از ورزش با تردمیل

حرکت چهارم: این حرکت آیلوتیبال نامیده می شود. ابتدا ایستاده و پاها را به اندازه عرض شانه باز می نمایید. پای راست را از جلوی پای چپ عبور می دهید و پشت پای چپ می گذارید. دست راست را به بالا برده و سمت چپ کش بدهید، بدن خود را به همان طرف متمایل کنید. این کشش را در قسمت پهلو ها، ران پا و دستان خود احساس خواهید نمود.

بعد از اینکه ورزش با تردمیل به پایان رسید سرعت دستگاه را روی 4 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و آرام راه بروید. پس از گذشت 3 دقیقه سرعت را به صفر برسانید و حرکات کششی را بدون استفاده از تردمیل برای سرد شدن بدن انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :