جای مناسب تردمیل در خانه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 13 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی است که با استفاده از آن می توانید در هر ساعت از شبانه روز که فرصت کافی پیدا کردید به فعالیت ورزشی بپردازید. امروزه با وجود مشغله های کاری بسیار ممکن است فرصتی برای رفتن به فضای باز یا باشگاه پیدا نکنید، بنابراین با یک تردمیل خانگی مناسب می توانید به راحتی در خانه تمرینات ورزشی خود را انجام دهید.

یک عامل اساسی که در بهبود عملکرد تردمیل نقش مهمی دارد و موجب افزایش عمرآن می شود، قرار دادن این دستگاه ورزشی در یک جای مناسب است. هنگامی که تردمیل را در یک جای خوب و مناسب قرار می دهید میل و اشتیاق بیشتری برای ورزش کردن با آن پیدا می کنید و نتیجه مطلوب تری می گیرید. با قرار دادن تردمیل در یک محل مناسب می توانید تمام افراد خانواده را به استفاده از آن ترغیب کنید و با گذشت زمان هم به حفظ سلامتی خانواده خود کمک نمایید و هم خودتان به تناسب اندام برسید.

سعی کنید هنگام خرید تردمیل به مکان قرار گرفتن آن توجه کنید، از دیگران در این مورد نظر خواهی کنید و حتی می توانید از نظر متخصصان استفاده کنید و با کمک و راهنمایی آنها بهترین مکان را برای تردملتان انتخاب کنید تا بتوانید دیگران را هم به انجام فعالیت ورزشی ترغیب نمایید.

نکته مهمی که برای انتخاب جای مناسب برای قرار دادن تردمیل باید در نظر بگیرید این است که دستگاه را در یک جای صاف که شیب و پستی بلندی ندارد بگذارید تا پایه های آن حالت تراز داشته باشند. اگر تردمیل جای مناسبی در منزل نداشته باشد در هنگام تمرینات ورزشی دچار لرزش یا عدم تعادل می شوید که موجب کوتاه شدن عمر دستگاه نیز خواهد شد.

سعی کنید تردمیل را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و مکان هایی از قبیل استخر و سونا که رطوبت دارند برای قرار دادن تردمیل مناسب نیستند. حتی اگر تردمیل را در مکانی قرار دهید که در معرض گرد و خاک باشد ممکن است عمرمفید دستگاه را کوتاه کنید.بعد از حذف مکان های نامناسب برای قرار دادن تردمیل باید به دنبال مکانی باشید تا بیشتر نیازهایتان در طول تمرینات ورزشی تامین شوند. اگر جزء افرادی هستید که به سبک چیدمان و دکوراسیون منزلتان اهمیت می دهید بهتر است در این زمینه از یک طراح داخلی کمک بگیرید.

اتاق خواب می تواند یک مکان مناسب برای قرار دادن تردمیل شما باشد. برخی از افراد در تنهایی و آرامش ورزش کردن را ترجیح می دهند به همین خاطر برای این گونه افراد اتاق خواب گزینه مناسب و ایدال برای قرار دادن تردمیل است. به دلیل اینکه تمرینات ورزشی با تردمیل باید به طور منظم در روز انجام بگیرد بنابراین با قرار دادن آن در اتاق خواب صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوید و شبها قبل از خواب با دیدن تردمیل به یاد انجام تمرینات ورزشی خود می افتید.

مشاهده یک دستگاه ورزشی هرروز به صورت دائمی حس نیاز به ورزش را درانسان ایجاد می نماید و او را به انجام تمرینات ورزشی سوق می دهد. ولی قرار دادن تردمیل در اتاق خواب ممکن است با زمان استراحت اعضای دیگر خانواده در تضاد باشد و مزاحم استراحت آنها شود.

روش هایی برای لذت بردن از پیاده روی بر روی تردمیل در اتاق خواب وجود دارد:

اتاق خواب نسبت به سایر بخش های منزل فضای کمتری دارد بنابراین در اثر گرمای دستگاه سریع تر گرم می شود، بهتراست یک فن مناسب در اتاق خواب قرار دهید تا سبب تعادل کلی هوا و راحتی در ورزش شما شود. اگر در روز و روشنی هوا ورزش می کنید، درهنگام تمرینات ورزشی سعی کنید پرده ها را کنار بزنید تا در نور طبیعی روز فعالیت ورزشی داشته باشید و این کار موجب افزایش انرژی شما در طول ورزش می شود.

در اتاق خواب خود یک تلویزیون قرار دهید تا در هنگام تمرینات ورزشی بتوانید برنامه مورد علاقه تان را تماشا کنید و در این حالت کمتر خسته شده و گذر زمان را متوجه نشوید. فضای اتاق خواب را به گونه ای آماده کنید که در آن محل بتوانید از انجام تمرینات ورزشی خود لذت ببرید مثلا به دیوارهای اتاق پوسترهایی بچسبانید که شما را به تمرینات ورزشی با انرژی ترهدایت می کند.

از تردمیل هایی استفاده کنید که امکان پخش موسیقی دارند، درغیر این صورت می توانید با یک دستگاه پخش موسیقی در طول انجام فعالیت ورزشی به آهنگ های شاد و مفرح گوش دهید به این ترتیب زودتر به نتیجه مطلوب خود در کاهش وزن و تناسب اندام می رسید. اگر در منزل فضای مناسبی برای قرار دادن تردمیل ندارید وعلاقه دارید در جایی به دور از سرو صدای خانواده و هرگونه شلوغی فعالیت ورزشی کنید وهمچنین صدای ورزش و موسیقی بلند شما موجب اذیت و آزار بقیه می شود می توانید تردمیل خود را داخل گاراژ قرار دهید.

البته مشکلی که در محیط پارکینگ وجود دارد متعادل نگه داشتن دمای آن در سرمای زمستان و گرمای تابستان است، شما می توانید با یک اسپیلت یا وسیله ای که دما را معتدل می کند این مشکل را به راحتی حل کنید و به انجام تمرینات ورزشی خود بپردازید و با صدای بلند به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید و از فعالیت ورزشی تان لذت ببرید. اگر راهروی خانه شما فضای مناسبی برای گذاشتن تردمیل را دارد می توانید تردمیلتان را در این محل قرار دهید.

البته باید در انتخاب راهرو برای قرار دادن تردمیل برخی نکات را مد نظر داشته باشید:

اگر این مکان احتیاج به تغییر دما دارد با یک دستگاه تهویه هوا دمای آن را متعادل کنید. باید توجه کنید که در راهرو فضای کافی و مناسب در اطراف تردمیل وجود داشته باشد تا اگر نتوانستید تعادل خود را حفظ کنید به دیوار برخورد نکنید. تردمیل را در مکان هایی که سقف کوتاهی دارند قرار ندهید، زیرا نمی توانید به شیوه مناسب و درست ورزش نمایید و احساس خفگی به شما دست می دهد، پس بهتر است از کافی بودن فضا اطمینان داشته باشید.

فضای راهرو را به گونه ای مناسب برای تمرینات ورزشی خود آماده سازید تا از ورزش کردن در آن مکان لذت ببرید، بهتر است از پوسترهای ورزشی استفاده کنید یا یک تلویزیون در آن جا قرار دهید.در هر صورت ممکن است ورزش کردن در یک محیط ساده و نگاه کردن به یک دیوار خالی برای مدت طولانی خسته کننده و تکراری باشد. به نکات مثبت ورزش کردن با تردمیل فکر کنید و با این کار انگیزه خود را افزایش دهید و خاطرات خوب و جالب ورزشی را برای خود یادآوری کنید.

سعی کنید تردمیلتان را در کنار یک پنجره قرار دهید تا در هنگام ورزش هوای تازه بخورید، ممکن است در حین ورزش به شدت عرق کنید و اگر باد سرد مستقیم به شما بخورد  موجب بیماری تان می شود. به یاد داشته باشید که تردمیل را در مقابل باد کولر یا دستگاه خنک کننده دیگری قرار ندهید. در ورزش با تردمیل بهتر است از تمریناتی استفاده کنید که توانایی بیشتری در انجام آنها دارید. توانایی داشتن در یک ورزش خاص باعث می شود تا فرد انگیزه بیشتری برای انجام آن را داشته باشد و اعتماد به نفس او بالا برود.

در انجام تمرین ورزشی با تردمیل نظم داشته باشید، اگر یک ساعت خاصی را برای انجام فعالیت ورزشی در نظر گرفته اید بهتر است هر روز در همان بازه زمانی به ورزش با تردمیل بپردازید. راه رفتن و دویدن روی تردمیل بدون انگیزه کار بسیار دشواری است و سعی کنید فعالیت ورزشی با تردمیل را به اندازه ای برای خودتان لذت بخش کنید که بتوانید به صورت روزانه به ورزشتان ادامه دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :