تکنیک های صحیح دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این روزها در بسیاری از خانه ها یک تردمیل خانگی می بینیم، زیرا برای خیلی از افراد ورزش در محیط بیرون از خانه به دلایل مختلف سخت است. این وسیله ورزشی کار آمد جای خود را به خوبی در خانه های ایرانی باز کرده است. خیلی ها این وسیله را برای کاهش وزن استفاده می کنند و بعضی افراد آن را راهی برای سلامت قلب و عروق خود می دانند. گرچه در صورتی، استفاده از این دستگاه کارآمد وقتی بیشتر مفید است که شما تکنیک صحیح راه رفتن و دویدن روی آن را به خوبی بیاموزید. در این مطلب ما را یاری کنید تا به شما روش های درست استفاده از این دستگاه و تاثیر بیشتر آن در رسیدن به اهدافتان راهنمایی کنیم:

رعایت نکاتی که گفته می شود باعث استفاده بهتر و آسیب کمتر شما در حین استفاده از تردمیل می باشد.

نکته اول: داشتن کفش مناسب

اولین نکته قبل از دویدن یا حتی راه رفتن بر روی تردمیل، داشتن یک کفش مناسب جهت تمرینات است. شما حتما باید کفشی که کف آن ارتجاع پذیر باشد استفاده کنید این کار از آسیب رسیدن به اندام شما جلوگیری خواهد کرد.

نکته دوم: گرم کردن و سرد کردن بدن

راه رفتن بر روی تردمیل را با سرعت کم شروع کنید، با یک پیاده روی آهسته بر روی تردمیل شما به راحتی می توانید بدن خود را گرم کنید. استفاده از سرعت بالا بر روی تردمیل قبل از گرم کردن باعث کشیده شدن تاندون و عضلات بدنتان می شود. در پایان کار و برای سرد شدن نیز باید حدود 5 دقیقه سرعت تردمیل را به تدریج کاهش داد تا بدن سرد شود.

نکته سوم: با دستانتان بر روی دسته تردمیل تکیه نکنید

بسیاری از افراد تازه کار موقع راه رفتن بر روی تردمیل دسته آن را محکم گرفته به اصطلاح بر روی آن تکیه می کنند، این حرکت در کل اشتباه می باشد زیرا این کار باعث می شود جای این که کاربر بر روی تردمیل راه برود، نوار تردمیل فرد را جا به جا کند و به سمت عقب بکشاند . با گرفتن دسته ها بدن به سمت عقب کشیده میشود ، کمر قوس برداشته و در دراز مدت موجب کمر درد خواهد شد. علاوه بر این با گرفتن دسته ها فشار زیادی بر روی شانه ها و درد در این نواحی خواهد شد.

هدف از وجود این دسته بر روی تردمیل، محافظت از فرد در مواقع نیاز می باشد که تعادل در حین دویدن یا راه رفتن از بین می رود.

نکته چهارم: پایین را نگاه نکنید

در هنگام راه رفتن یا دویدن روی تردمیل پایین را نگاه نکنید، بعضی افراد مبتدی حین تمرین به پاهای خود نگاه می کنند یا دائما صفحه تردمیل را بررسی می کنند، این کارها موجب فشار بر روی گردن و ایجاد درد در ناحیه گردن خواهد شد. هنگام راه رفتن بر روی تردمیل شما باید همانند راه رفتن در بیرون از محیط خانه سر خود را کاملا بالا نگه داشته واز پایین انداختن سر امتناع کنید. خیلی ها مقابل تردمیل یک تلویزیون یا یک آئینه نصب میکنند تا هم، زمان را متوجه نشوند و هم، راه رفتن و تمرین خود را کاملا اصلاح نمایند.

نکته پنجم: گام های خود را کوتاه بر دارید

برداشتن قدم های بلند یا طولانی باعث کشیده شدن تاندون ها و عضلات می شود و این کشیده شدن موجب درد در اندام ها خواهد شد. گاهی در سرعت بالا بر روی تردمیل، نوار است که فرد را جا به جا کرده پای فرد را به عقب می کشد، روش مناسب راه رفتن این است که قدم های کوتاه اما بیشتری داشته باشید، این تکرار بیشتر قدم ها موجب تاثیر بیشتر تمرینات نیز خواهد شد.

نکته ششم: از نوار تردمیل اطاعت نکنید

به این معنا که وقتی بر روی تردمیل تمرین می کنید پای خود را روی نوار تردمیل ثابت نگه ندارید که، نوار باعث جا به جایی پای شما شود، شما باید خود پایتان را بر روی نوار تردمیل جا به جا کنید اگر از دستگاه اطاعت کنید، نه تمرین شما درست خواهد بود نه به نتیجه مطلوب خواهید رسید. روش صحیح دویدن بر روی تردمیل این است که شما با پای خود نوار تردمیل را به عقب هل دهید، مانند زمانی که روی زمین راه می روید و با هر قدم که بر می دارید انگار زمین را به سمت عقب می رانید.

نکته هفتم: از شیب کم استفاده کنید

توصیه ما این است که حین تمرین، مخصوصا اگر مبتدی هستید از شیب حدود 2 درجه استفاده کنید. این کار باعث می شود که راه رفتن شما بر روی تردمیل شبیه به راه رفتن بر روی زمین شود، یعنی یک شبیه سازی از راه رفتن در بیرون از منزل را تجربه خواهید کرد و همینطور این کار برای افراد مبتدی از زمین خوردن احتمالیشان بر روی دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

تردمیل دستگاه بسیار مفیدی در جهت رسیدن افراد به تناسب اندام و سلامت قلب عروق می باشد، اما این دستگاه نیز مانند خیلی از وسائل ورزشی طرز استفاده صحیح دارد و ما در اینجا به نکاتی اشاره کردیم که در رسیدن شما به اهدافتان بسیار مفید است. با طرز استفاده صحیح از این دستگاه می توانید حد اکثر فایده را برای سلامتی خود ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :