تردمیل چه تاثیری بر کالری سوزی دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 دی 1395 در ساعت 19 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام بهتر است تمرینات خود را با شدت بیشتری و در مدت زمان طولانی با سرعت متوسط ورزش انجام دهید. افرادی که قصد کاهش وزن و تناسب اندام دارند باید تمرینات خود را به صورت منظم و مستمر انجام دهند.اگر تمرینات هوازی خود را به درستی و با روش صحیح انجام دهید، می تواند برای بهبود عملکرد قلبی – عروقی شما اثرات مثبتی داشته باشد. همان طور که می دانید راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل انجام دادن ورزش هوازی محسوب می شود و می تواند با گذشت زمان و استمرار تمرینات باعث تقویت ماهیچه ها و عضلات بدن گردند.

انجام دادن ورزش هوازی باعث می شود، اکسیژن زیادی وارد بدن شود و اگر این زمان 30 دقیقه به طول بینجامد باعث می شود تا عضلات زیادی از بدن درگیر شده و با بلا رفتن ضربان قلبتان اکسیژن زیادی وارد بدن شما شود و سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کند.در زمان انجام دادن ورزش با تردمیل می توانید به موسیقی شاد و پر جنب و جوشی نیز گوش دهید تا با کمک انرژی که از آهنگ می گیرید بتوانید مدت زمان طولانی تری ورزش کنید. بعضی از تردمیل های امروزی دارای قابلیت پخش موسیقی هستند که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه را برای کاربر خود آسان تر می کند.

اگر تمرینات هوازی خود را به درستی و با سرعتی متعادل انجام دهید، می توانید در یک ساعت بیشتر از 600 کالری بسوزانید. با ورزش کردن با این تردمیل می توانید عضلات پا، ران ها و باسن خود را به سادگی تقویت کنید. امروزه بیشتر افراد دارای اضافه وزن هستند با دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل و استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده دستگاه می توانند علاوه بر تقویت قلب و شش ها به تناسب اندام خوبی دست پیدا کنند و چربی های اضافی بدن خود را از بین ببرند.

افرادی که در خانه ورزش انجام می دهند برای اینکه بتوانند با تردمیل مدت زمان بیشتری ورزش کنند می توانند تردمیل خود را مقابل تلویزیون قرار دهند تا در حین انجام دادن ورزش سرگرم باشند. از تردمیل در خانه تمام افراد و اعضای خانواده می توانند به سادگی استفاده کنند و فعالیت ورزش خوبی را انجام دهند.اگه بتوانید برای مدت 1 ساعت بر روی تردمیل راه بروید، می توانید 350 کالری بسوزانید و با ایجاد شیب 2 درصد برای تردمیلتان می توانید پیاده روی در فضای بیرون را برای خود شبیه سازی کنید.

تمرینات ساده خود را با تردمیل اگر هر روز و به صورت مستمر انجام دهید، می توانید در مدت کوتاهی شکم و اندام های تحتانی خود را کوچک کنید و از خوش فرم تر شدن بدنتان لذت ببرید.برای اینکه تمرینات شما یکنواخت نشود، می توانید گاهی شیب تردمیلتان را افزایش دهید، حتی تا 10 درصد نیز آن را برسانید تا بتوانید کوه نوردی یا تپه نوردی را برای خود شبیه سازی کنید. شدت تمرینات مقدار چربی که می سوزد را مشخص می کند و هر چه شدت تمرینات بیشتر باشد، چربی سوزی بیشتری اتفاق میفتد و میزان مصرف کربوهیدرات ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

فراموش نکنید که میزان عرق ریختن در تمرینات ورزشی به عوامل متفاوتی بستگی دارد و در افراد مختلف این عمل متفاوت است و به یاد داشته باشید که میزان عرق ریختن نشانه کاهش وزن نیست. زمانی که بدن عرق می کند، آب خود را از دست می دهد و سبب می شود تا شما آب بیشتری بنوشید تا دمای بدنتان را معتدل نگه دارید.خوب است بدانید نوشیدن آب به اکسیژن رسانی به بدن نیز کمک می کند و اکسیژن بیشتر نیز باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود.

تردمیل های امروزی مجهز به نمایشگر هستند که می توانند به راحتی سرعت، زمان، کالری مصرف شده و ... را به نمایش در بیاورند و کاربر با توجه با اطلاعاتی که دریافت می کند و وضعیت عمومی بدن خود ورزش و تمرینات خوبی را برای سلامتی بدن انجام دهد.اگر به آمادگی جسمانی خوبی نرسیده اید و قادر نیستید 45 دقیقه به صورت مداوم ورزش کنید، باید تمرینات خود را در بخش های مجزا مانند؛ 3 بخش 15 دقیقه ای انجام دهید تا کالری سوزی موثری در بدن شما اتفاق بیفتد.

فراموش نکنید که با شکم خالی ورزش انجام ندهید و 2 ساعت قبل از شروع ورزشتان غذای سبکی بخورید و به یاد داشته باشید که اگر تمرینات شما اصولی انجام شود، چربی سوزی می تواند تا 24 ساعت در بدن شما ادامه داشته باشد. تمرینات ورزشی علاوه بر تناسب اندام می تواند به کم خوابی، افسرگی و ... ورزشکاران کمک کرده و از مبتلا شدن کاربران به بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :