تردمیل و مصارف پزشکی آن را بشناسید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 دی 1395 در ساعت 18 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب افراد تردمیل را وسیله ای برای انجام دادن پیاده روی یا دویدن می شناسند و همان طور که می دانید تردمیل ها از جنس و سایزهای متفاوتی ساخته شده اند.تردمیل ها در انواع مختلف و دارای قابلیت های متفاوتی هستند. بیشتر تردمیل هایی که برای مصارف خانگی استفاده می شوند، معمولا از آلومنیوم سبک ساخته شده اند که کاربران با واسطه چرخی که در زیر پایه های آن تعبیه شده است می توانند آن را جابه جا کنند.

همان طور که می دانید تردمیل کاربردهای زیاد و متفاوتی دارد، مانند؛ کاهش وزن، ارتقای سلامتی، تناسب اندام و انجام دادن تمرینات ورزشی که کاربران زیادی از این دستگاه برای اهداف مختلف استفاده می کنند. تردمیل؛ دستگاهی است که علاوه بر این مصارف میتوان در مصارف پزشکی و کمک به بدست آوردن توانایی افراد مختلف از آن نیز استفاده کرد.

اطلاع دارید یکی از کاربردهای خوب تردمیل مصارف پزشکی آن است که می تواند برای بیماران قلبی بسیار مفید واقع شود. با استفاده از تردمیل در حضور پزشک، نمایشگر تردمیل می تواند ضربان قلب و چگونگی آن و در کل فعالیت کل بدن را به نمایش در بیاورد و دکتر با توجه به نشانه ها تشخیص خود را بدهد.انجام دادن این حرکت پزشک "الکتروکاردیوگرافی" در علم پزشکی نام دارد و حتی جالب است بدانید در گذشته در ابتدا تردمیل فقط برای مصرف پزشکی استفاده شده و مصرف دیگری نداشته است.

از قابلیت های خوب تردمیل توانبخشی به بیماران ام اس و ... که مشکلات حرکتی دارند است و استفاده از این دستگاه می تواند بسیار کمک رسان وضعیت جسمانی این افراد باشد.حتی بیمارانی که مشکلات مفصلی یا استخوانی دارند نیز می توانند از این دستگاه با مشورت پزشک خود استفاده کرده و این دستگاه می توانند آنها را یاری کرده تا زودتر به اهداف سلامتی خود دست پیدا کنند.

همان طور که می دانید تردمیل های برقی نسبت به تردمیل هایی که بدون موتور هستند، امکانات بیشتری دارند و اغلب مجهز به نمایشگری هستند که می توانند به راحتی ضربان قلب، مسافت، زمان و ... را در اختیار کاربر خود قرار دهند و او با اطلاع از وضعیت جسمانی خود تمرینات ورزشی خود را طراحی و اجرا کند تا به بدن خود آسیبی وارد نکند و دچار مشکلی نشود.

تردمیل های برقی مجهز به تنظیم شیب به صورت برقی نیز هستند که کاربر می تواند تنها با فشار دادن دکمه ای شیب دستگاه خود را تغییر دهد. استفاده از شیب تردمیل این امکان را به کاربر خود می دهد که فضای پیاه روی بر روی تپه یا کوه را برای خود شبیه سازی کند و تمرینات مهیج تری برای سلامتی انجام دهد.

فراموش نکنید نباید به صورت همزمان سرعت و شیب تردمیل را بالا ببرید زیرا باعث آسیب رسیدن به مفاصل و زانوها می شود و شما را دچار مشکل خواهد کرد. تردمیل همان طور که اطلاع دارید برای مصارف گوناگونی استفاده می شود، از جمله برای ارتقای سلامتی و رسیدن به تناسب اندام. ورزشکاران و دوندگان نیز برای ارتقای سلامت و استقامت خود می توانند به سادگی از تردمیل استفاده کنند.برای استفاده از تردمیل در ابتدا به یاد داشته باشید که طریقه استفاده از آن را قبل از شروع ورزشتان آموزش ببینید. بهتر است در ابتدای شروع ورزشتان دفترچه راهنمایتان را مطالعه کنید و بعد از مربی خود راهنمایی بخواهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :