تردمیل و استفاده کودکان از آن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 12 دی 1395 در ساعت 20 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بازی و ورزش کردن خارج از خانه یا رفتن به مکان های ورزشی برای کودکان بهتر و مناسب تر است و باعث می شود تا علاوه بر آنکه فعالیت و ورزشی انجام دهند و انرژی خود را خالی کنند.حضور در بین دیگر کودکان در اجتماع و بین هم سن و سالان خود باعث میشود، در بازی های خود چگونگی ارتباط برقرار کردن با دیگران را بیاموزد.در بازی های گروهی کودک می آموزد که چگونه با دیگران برخورد کرده و بازی گروهی انجام دهد و فعالیتی مشترک داشته باشد.

انجام دادن فعالیت و ورزش تکراری همان گونه که برای بزرگسالان تکراری و خسته کننده است، برای کودکان نیز خسته کننده و آزار دهنده است و آنها ترجیح می دهند تا به بازی های گروهی متفاوتی بپردازند و با انجام دادن آنها لذت ببرند.بهتر است والدین برای رشد کودکان خود وقت بگذارند و ساعتی در روز را به آنها اختصاص دهند و با بردن بچه های خود به فضای سبز و پارکها به رشد و تکامل آنها کمک کنند.

با آپارتمان نشین شدن اکثر ما و تغییر کردن سبک زندگی، دیگر امنیتی برای رفتن بچه به بیرون از خانه و بازی آنها داخل کوچه نیست و امکان این امر برای کودکان کمتر شده است.اغلب کودکان کل روز را در خانه هستند و وقت خود را با انجام دادن بازی های کامپیوتری می گذرانند یا مشغول تلویزیون تماشا کردن هستند.این بی فعالیتی و عدم تحرک برای کودکان اصلا خوب نیست و باعث افزایش وزن و به وجود آمدن بیماری های زیادی می شود.

در ابتدای ورود تردمیل فقط برای مصارف پزشکی برای کودکان استفاده می شد. اما با ورود تردمیل مخصوص کودکان، آنها می توانند در خانه بدون به وجود آمدن مشکلی از تردمیل استفاده کنند و لذت ببرند.این دستگاه برای کودکانی که شرایط بیرون رفتن را ندارند بسیار مناسب و خوب است و فقط باید در هنگام استفاده از آن حتما کسی مراقب باشد تا در صورتی که کودک نتوانست تعادل خود را حفظ کند به او کمک کند تا دچار مشکلی نشود.

استفاده از تردمیل برای کودکان 6 سال به بالا توصیه می شود که قدرت و توانایی حرکت خود را بدست آورده و قادر باشند به طور کامل حرکت کرده و تعادل خود را حفظ کنند.تردمیلی که برای کودکان طراحی و ساخته شده است نیز مانند تردمیل بزرگسالان دارای 2 نوع، موتوردار و بدون موتور هستند.اغلب این تردمیل ها تنظیم شیب آنها به صورت دستی انجام شده و توان آنها نیز با اسب بخار سنجیده می شود.

قبل از اینکه تردمیلی برای کودکان خود خریداری کنید با پزشک متخصص مشورتی داشته باشید تا از شرایط کودک و سلامتی آن اطمینان حاصل کنید.فراموش نکنید که در ابتدای شروع حرکت فرزند خود با تردمیل حتما سرعت و شیب دستگاه را روی ساده ترین حالتی که دستگاه دارد، قرار دهید و وقتی آمادگی بدن کودک افزایش پیدا کرد و توانست تعادل خود را حفظ کند، می توانید سرعت دستگاه را نیز افزایش دهید.

توصیه اغلب متخصان این است که از دویدن بر روی تردمیل خود داری کنید و تا جایی که امکان دارد به کودکتان بگویید بر روی تردمیل راه برود تا دچار مشکلی نشود.تردمیل برای کودکانی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند، بسیار توصیه می شود و ایده بسیار مناسبی است. فقط به فراموش نکنید که نباید فشار زیادی به بدن کودکتان وارد کنید و فقط می توانید زمان فعالیت او را افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که مدت زمانی که برای انجام دادن فعالیت برای کودک کافی بوده، حدود نیم ساعت است و بیشتر از آن امکان دارد بدن کودک دچار خستگی شود و اگر کمکی در اطراف او نباشد، دچار مشکل شود و آسیب ببیند.برای اینکه کودکانتان بتوانند ورزش خوبی را تجربه کنند نکات ایمنی را حتما رعایت کنید، اجازه ندهید تا آنها بدون کفش مناسب بر روی تردمیل قرار بگیرند و شروع به ورزش کنند.متصل کردن گیره ایمنی را بر لباس کودکتان فراموش نکنید تا در صورت بهم خوردن تعادل او دستگاه بایستد و او دچار مشکل نشود و آسیبی نبیند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :