تردمیل های ارزان قیمت چه مشکلاتی دارند؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 دی 1395 در ساعت 10 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاه هوازی حساب می شود که در دومدل خانگی و باشگاهی تقسیم بندی شده است . این تردمیل به این صورت به بازار عرضه داده شده است . تردمیل دستگاه هوازی برای دویدن و راه رفتن به دور از آسفالت و موزاییک بیرون از منزل و باشگاه است . این وسیله دارای تسمه ای می باشد که چرخیدن آن موجب به حرکت درآوردن و تحرک فرد روی این دستگاه است .

موتور تردميل، دارای فناوری خاصی می باشد و به كمك عضلات شما کاربران می آید تا شرايط متفاوتی را براي پیاده روی و دویدن به وجود آورد. خاصیت شيب دار كردن سطوح دويدن، مي تواند اضافه بر ايجاد گوناگونی هنگام فعاليت، برمقدار شدت فعاليت فرد متناسب با توانايي هاي او بيفزايد.

تردميل های باشگاهی و خانگی ، داراي مانیتوری هستند كه اطلاعاتی همچون: زمان فعاليت، شدت فعاليت، ميزان كالري مصرفي، شيب دستگاه، سرعت دستگاه، نوع برنامه در حال انجام کار را در اختيار ورزشکار قرار مي دهد. مدل هاي به روز تر اين دستگاه، قابليت نمايش سنسور ضربان قلب فرد در حال فعاليت را نيز دارد. نشان دادن ضربان قلب به دو روشصورت مي گيرد: در آغاز ، با قراردادن دست روي دست گيره هاي دستگاه كه روي آن صفحات حساسي نصب شده و ضربان قلب را براساس نبض انگشتان نشان مي دهد يا با ارتباط گيره اي كوچك به لاله ي گوش کاربر، مي توان ضربان قلب را روي صفحه ي نمايش مشاهده كرد.

روشی ديگرمشخص کردن ضربان قلب كه در تردمیل های باشگاهی بیشتر وجود دارد، استفاده کردن از نواري است كه روي قفسه ي سينه بسته مي شود و به صورت دقيق و مستقيم، مي توان ضربان قلب را لحظه به لحظه روي صفحه نمايش ديد.تردمیل هایی که بیشتر از 6 میلیون تومان قیمت دارند، اضافه بر کیفیت، مزایا و کارآیی های دیگری را در اختیار کاربر قرار می دهند که می توان از آن ها برای تناسب اندام بیشتراستفاده کرد. دلایل متفاوتی وجود دارد که باعث می شود با صرف هزینه بیشتر نتایج مطلوب تری از ورزش با تردمیل به دست بیاورید.

سیم کشی دستگاه:

در زمان استفاده از یک تردمیل یک سری واکنش هایی انجام می شود و موتور دستگاه باید به سختی کار کند؛ به همین دلیل اگر سیستم الکتریکی دستگاه ضعیف باشد. نمی تواند بار اضافه را به خوبی تحمل کند و به عبارتی به دستگاه فشار وارد می شود و احتمال خراب شدن آن به وجود می آید.

قسمت های پلاستیکی:

در تردمیل هایی که از نظر قسمت موتوری ارزان ترند که شیب دستگاه را نیز تنظیم می کند اغلب اهرم های کوچکتری دارد و از جنس پلاستیک هستند و با گذشت زمان خراب می شود. کسانی که در برنامه ریزی ورزشی خود از شیب تردمیل به وفور استفاده می کنند و مدام آن را تغییر می دهند، باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند. حداکثر عمر این قطعات در محصولاتی که ارزان قیمت هستند ، 2 سال است و پس از 2 سال دستگاه نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد. در صورتی که تردمیل های گران قیمت، اهرم ها فلزی و با کیفیت بوده و سایز بزرگتری نیز دارند؛ به همین علت تنظیم شیب به سادگی انجام خواهد پذیرفت و عمر این قطعات بسیار طولانی تر است.

موتور قوی:

تردمیل های گران قیمت تر، موتور قوی تری نسبت به تردمیل های ارزان قیمت دارند و ظرفیت های دستگاه را بالا می برد. تردمیل هایی که دارای موتور ضعیفی هستند به تدریج سیم کشی داخلی آن ها و عایق بندی ها آسیب می بیند. اگر از دستگاه تردمیل بوی سوختگی به مشام برسد نشانه این است که موتور نیم سوز شده یا قسمت دیگری از دستگاه آسیب دیده است؛ بنابراین باید هر چه زودتر اقدام به تعمیر دستگاه بکنید. تردمیل های گران قیمت تر معمولا کمی بزرگتر هستند؛ اما در عوض دیرتر دچار نقص و خرابی می شوند.

زمان بندی:

اگر پردازنده های دستگاه با کیفیت و مرغوب باشند در هنگام ایجاد فشار بر روی تسمه نسبت به آن واکنش نشان می دهند و شرایطی ایجاد می شود که کاربر می تواند روان و راحت بر روی آن بدود؛ ولی در صورتی که پردازنده کیفیت مطلوب را نداشته باشد، ایجاد ارتباط میان دستگاه و تسمه به کندی اتفاق می افتد؛ در نتیجه کاربر بر روی دستگاه احساس تکان و لغزش می کند. معمولا تردمیل های ارزان قیمت پردازنده های چندان با کیفیتی ندارند.

اجزای سفت دستگاه:

تردمیل های گران قیمت به غلطک ها و یاتاقان های فلزی مجهز هستند که در مقابل پارگی و ضربه مقاوم است؛ در صورتی که تردمیل های ارزان قیمت اغلب غلطک های پلاستیکی دارند که ممکن است دچار چرخش، کاهش سایز و انحراف بشوند و دستگاه آسیب ببیند.

تحمل وزن:

تردمیل های گران قیمت معمولا وزن بیشتری را تحمل می کنند و برای افراد بیشتری قابل استفاده هستند. اگر تردمیل شما تحمل وزن بالا را نداشته باشد و یک فرد سنگین وزن آن را مورد استفاده قرار بدهد، ممکن است موتور دستگاه بسوزد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :