تاثیر حداکثر وزن قابل تحمل در انتخاب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 20 دی 1395 در ساعت 19 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زمان خرید تردمیل حتما فروشنده و کارشناس ورزشی برای کمک کردن به انتخاب تردمیل، از شما پرسیده است که حداکثر وزن کاربرانی که می خواهند از این دستگاه استفاده کنند، چند کیلوگرم است.حداکثر توان تحمل وزن توسط تردمیل بسیار مهم است و باید در هنگام خرید دستگاه به آن توجه داشته باشید.میزان وزنی که یک تردمیل می تواند تحمل کن به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها بدنه خود دستگاه می باشد.

بدنه بیشتر تردمیل هایی که در بازار موجود هستند از آلومینیوم ساخته شده اند و بعضی از آنها نیز از جنس فولاد هستند که این موضوع باعث بالا رفتن وزن دستگاه می شود. از عوامل مهم دیگری که بر میزان تحمل دستگاه تاثیر زیادی می گذارد، قدرت موتور است.بعضی از تردمیل ها به موتور قدرتمند تری مجهز شده اند که قادر هستند تا 150 کیلوگرم را نیز تحمل کنند، بدون اینکه دچار مشکلی شوند. هر چقدر تحمل تردمیل بیشتر باشد، بزرگتر و محکم تر خواهد بود و به همین دلیل است که تردمیل های باشگاهی بزرگتر از تردمیل های خانگی هستند.

قبل از اینکه تردمیل خود را انتخاب کنید، حتما به وزن کاربرانی که می خواهند با این دستگاه استفاده کنند توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.همان طور که گفته شد قدرت موتور تردمیل در تحمل وزن آن نقش زیادی دارد که حتی قیمت تردمیل نیز بر اساس آن سنجیده می شود. قدرت موتور تردمیل ها از 1 تا 7 اسب بخار متغییر است و موتور تردمیل های خانگی اغلب DC هستند و با جریان مستقیم برق کار می کنند و تردمیل های باشگاهی نیز دارای موتورهای AC، همان برق متناوب شهری هستند.

موتورهای AC می توانند مدت زمان بیشتری به برق متصل باشند و کاربر با آنها مدت زمان بیشتری ورزش انجام دهد. این نوع تردمیل ها گران قیمت تر و دارای سیستم پیچیده تری نیز هستند و مطلوب تر است حداکثر میزان تحمل دستگاه 10 الی 20 کیلوگرم بیشتر از وزن کاربر باشد.در زمان دویدن ضرباتی که بر روی تردمیل وارد می شود، بیشتر از زمان عادی است و باید تحمل دستگاه در حدی باشد که بتواند این ضربات را تحمل کند و عمر طولانی داشته باشد.

حداکثر سرعتی که کاربری می تواند از تردمیل استفاده کند به آمادگی جسمانی او بستگی دارد؛ اما معمولا سرعت دستگاه بیشتر از توانایی کاربران است که بتوانند از حداکثر آن استفاده کنند.افرادی که دارای آمادگی جسمانی بیشتری هستند، می توانند با سرعت 3 تا 7 کیلومتر به راحتی راه بروند یا بدوند و تمرینات خود را انجام دهند.

اگر خانواده ای هستید که حاکثر وزن افرادی که می خواهند از تردمیل استفاده کنند 100 کیلوگرم است، باید دستگاهی را خریداری کنند که تا 120 کیلوگرم تحمل وزن دارد تا در زمان استفاده از دستگاه، افراد دچار مشکلی نشوند.ضربه گیرهایی که در تردمیل تعبیه شده اند، موجب زیاد شدن کارایی تردمیل می شوند و از ایجاد سر و صدای زیاد در اطراف جلوگیری خواهند کرد و در ضمن می توانند کمکی باشند در میزان تحمل وزن تردمیل تا کاربر بتواند با وزنی بالا نیز بر روی آن راه برود و ورزش خوبی را تجربه کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :