اهمیت وزن قابل تحمل در تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 دی 1395 در ساعت 16 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشینه وزن قابل تحمل تردمیل، یکی از فاکتورهایی است که در زمان خرید این دستگاه می بایست به آن توجه شود؛ این فاکتور بر روی قیمت دستگاه نیز تاثیر می گذارد. وزن قابل تحمل دستگاه تردمیل به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها بدنه است. بدنه اغلب تردمیل های موجود در بازار از فلز آلومینیوم مقاوم ساخته شده است؛ برخی از تردمیل ها از جنس فولاد هستند که مقاومت دستگاه را افزایش می دهد و در عوض آن را سنگین تر می کند.

یکی دیگر از مولفه هایی که روی تحمل وزن دستگاه تاثیر دارد، قدرت موتور می باشد؛ بعضی از تردمیل هایی که قدرت موتور بالایی دارند، وزن بیشتر از 150 کیلوگرم را متحمل می شوند. هر چه تحمل وزن تردمیل بیشتر باشد محکم تر و بزرگ تر است؛ به همین دلیل تردمیل های باشگاهی در مقایسه با تردمیل های خانگی بزرگ ترند و وزن بیشتری را تحمل می کنند.
تردمیل خانگی باید با وزن کاربرانی که تمایل دارند از دستگاه استفاده کنند متناسب باشد. قدرت موتور روی قیمت تردمیل تاثیر به سزایی می گذارد؛ طوری که می توانیم بگوییم قیمت تردمیل بر اساس توان موتور آن سنجیده می شود. قدرت موتور تردمیل بین 1 الی 7 اسب بخار متغیر است. قدرت موتور نیروی مورد نیاز برای حرکت تسمه تردمیل را تامین می کند و نشانه آن علامت اختصاری HP است؛ قدرت موتور در دو حالت میانگین و پیک محاسبه می شود.

در شیوه میانگین قدرت موتور در حالت میان بار محاسبه می گردد؛ اما در حالت پیک بالاترین قدرت خروجی موتور را حساب می کنند.تردمیل های خانگی اغلب به موتور DC مجهز هستند؛ این موتور با جریان غیر مستقیم برق کار می کند؛ اما تردمیل های باشگاهی معمولاً با برق AC که همان برق متناوب شهری است، کار می کنند.

موتورهای AC بازدهی بیشتری نسبت به جریان برق دارند و مدام می توان دستگاه را روشن گذاشت؛ در عوض تردمیل هایی که با این نوع موتور حرکت می کنند گران قیمت تر بوده و سیستم کنترل پیچیده تری دارند و سر و صدای بیشتری نسبت به تردمیل های خانگی ایجاد می کنند. تردمیل های خانگی پس از 45 دقیقه استفاده باید به مدت 1 ساعت خاموش بشوند تا دستگاه استراحت کند؛ در غیر این صورت فشار زیادی به موتور دستگاه وارد شده و ممکن است خراب بشود.

بهتر است وزن کاربرانی که با تردمیل ورزش می کنند 10 الی 20 کیلوگرم کمتر از حداکثر وزن قابل تحمل دستگاه باشد؛ چون در حین دویدن ضربات بسیار شدیدی توسط پای کاربر بر روی سطح دستگاه وارد می شود؛ اگر تحمل وزن تردمیل بالا باشد در برابر این ضربات دوام می آورد و عمر آن طولانی تر می شود.

بیشینه سرعت دستگاه به آمادگی جسمانی و توانایی کاربر مربوط می شود؛ اکثراً سرعت دستگاه بیش از آن چیزی است که کاربر معمولی بتواند از حداکثر آن استفاده کند. افراد حرفه ای باید با توجه به نیاز خود این موضوع را در نظر بگیرند؛ در بیشتر موارد افراد با سرعت 4 الی 8 کیلومتر در ساعت دستگاه ورزش می کنند. حداکثر سرعت اغلب تردمیل ها بیشتر از 10 کیلومتر در ساعت می باشد.

فاکتورهای دیگری که در تحمل وزن دستگاه تاثیر دارند ابعاد تسمه، ابعاد غلطک، جنس و ضخامت تسمه است؛ به عنوان مثال اگر در خانواده شما سنگین ترین فردی که تمایل دارد با تردمیل ورزش کند 100 کیلوگرم وزن دارد؛ باید تردمیلی خریداری کنید که قدرت موتور آن حدود 2 اسب بخار باشد و بتواند به راحتی تا وزن 120 کیلوگرم را متحمل بشود.بعضی از فاکتورها مانند مجهز بودن به ضربه گیرهای مختلف کارآیی دستگاه را بالا می برد.

ضربه گیر کف از ایجاد سر و صدا و مزاحمت برای دیگران پیشگیری می کند. ضربه گیر SDS محافظ مفاصل، عضلات و ستون فقرات ورزشکار است و مانع آسیب رسیدن به این نواحی می شود. انواع دیگر ضربه گیرها وجود دارد که انعطاف پذیری سطح تسمه را افزایش می دهند؛ دویدن بر روی تردمیل هایی که به چنین ضربه گیرهایی مجهز است به مراتب ایمن تر از دویدن بر روی سطح زمین می باشد. اغلب تردمیل هایی این ضربه گیرها را دارند که دارای شیب برقی هستند. روی تردمیل 3 عنصر سرعت، زمان و شیب تحت اختیار کاربر قرار دارد و با افزایش هر یک از این 3 مولفه می تواند سطح تمرین را بالا ببرد و قدرت بدنی خود را افزایش بدهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :