انجام ورزش ایروبیک بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ایروبیک ورزشی است که باعث به کارگیری عضلات بزرگ بدن می شود، که به حالت ریتمیک و موزون تا 12 دقیقه به طول می انجامد. این ورزش از سری تمرینات هوازی است که با شدت بالا و مدت کم انجام می شود و موجب تقویت سیستم قلب و عروق، همچنین تنفس می شود. تمرین با سرعت بالا اکسیژن را گرفته و به تمامی نقاط بدن انتقال خواهد داد و باعث تبادل آن و دی اکسید کربن، کنترل قند و فشار خون ، کالری سوزی و آمادگی جسمانی بدن می شود.

شما به راحتی می توانید با گوش دادن به موزیک تند بر روی تردمیل، حرکات بدن خود را ریتمیک کرده و سعی کنید گام هایتان را با ریتم هماهنگ کنید. شدت را با موزیک بالا برده و به مدت 12 دقیقه این فعالیت را بر روی دستگاه انجام دهید، به این صورت شما ورزش ایروبیک را روی تردمیل انجام داده اید. هنگام تمرین از رعایت نکات ایمنی قافل نشوید و در صورت اضافه وزن سعی کنید محتاطانه عمل کرده و اوایل با سرعت کم ورزش کنید.

همچنین اگر از قبل دچار مصدومیت بودید برای استفاده از وسیله ورزشی با پزشک خود مشورت نمایید. افرادی که از اضافه وزن بالا برخوردارند، باید تمرینات خود بر روی دستگاه را ابتدا با سرعت کم آغاز نمایند و پس از مدتی آن را افزایش داده و به شدت آن بیافزایند و از حرکات ایروبیک در موقع دویدن بر روی تردمیل پیروی کنند، تا نتایج آن را احساس کنند. در هر صورت شما اگر چاق هستید یا از تناسب اندام برخوردارید بهتر است به این مورد دقت کنید، موقع ورزش نباید شدت تمرین شما خیلی زیاد باشد که ضربان قلب از 80 درصد بالاتر رود. انجام دادن تمرینات با وقفه بهترین روش وزرش کردن است زیرا متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

قبل از شروع تمرینات با استفاده از حرکات کششی حتما بدن خود را گرم کنید، تا از بروز صدمه جلوگیری نمایید. حتی با آهسته راه رفتن بر روی تردمیل و کشش اعضای بدن خود می توانید عمل گرم کردن را انجام دهید، پس از این کار و آمادگی جسمانی می توانید ایروبیک بر روی دستگاه را آغاز نمایید و مطمئن باشید در کالری سوزی بدن تاثیر به سزایی دارد.

تداوم در تمرینات ایروبیک بر روی تردمیل یکی از اصلی ترین دلایل چربی سوزی است. اگر شما در ورزش خود تداوم داشته باشید و به طور متوالی 3 ماه به ادامه آن بپردازید به شدت کالری های اضافی را خواهید سوزاند و اگر به دنبال نتیجه بخشی بیشتر هستید، سعی کنید از یک رژیم غذایی مناسب نیز در کنار تمرینات خود پیروی نمایید.

تاثیرات ورزش با شدت بالا و مدت کم بر روی تردمیل به خوبی ثابت شده است و اینکه انجام آن با یک موزیک تند نتیجه چربی سوزی را بیشتر خواهد کرد، قطعا بهترین راه کاهش اضافه وزن می باشد، زیرا حرکات شما بر روی تردمیل را سرعت بخشیده و تحرک تان را بالا می برد که این همان ورزش ایروبیک است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :