انجام حرکات کششی قبل از استفاده از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 20 دی 1395 در ساعت 19 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام دادن ورزش بر روی تردمیل اگر بدون گرم کردن بدن باشد، باعث بروز آسیب دیدگی شدید عضلانی می شود. قبل از انجام دادن ورزش باید بدن در اصطلاح از خواب بیدار شود و باید به یاد داشته باشید که پس از مدتی کم تحرکی به یکباره به سراغ انجام دادن ورزش سنگین نروید.گرم کردن بدن در ابتدای ورزش بسیار مهم است و این کار تنها برای آمادگی عضلات انجام نمی شود و باعث بالا رفتن ضربان قلب و بیشتر شدن انعطاف مفاصل نیز می شود.

به همین دلیل گرم کردن بدن با انجام دادن حرکات کششی برای ورزشکاران توصیه می شود.به یاد داشته باشید که حتی دویدن بر روی تردمیل ورزش کاملی محسوب می شود و باید برای انجام دادن آن نیز بدن خود را گرم کنید تا دچار مشکل خاصی نشوید. خستگی انجام دادن ورزش باید بین 8 تا 12 ساعت برطرف شود و احساس بیحالی نداشته باشید در غیر این صورت ورزش شما مناسب بدنتان نبوده است.

برای گرم کردن بدن ابتدا چند حرکت کششی مناسب انجام دهید و بعد از آن 5 تا 10 دقیقه بر روی تردمیل آهسته و نرم بدوید.به یاد داشته باشید که حرکات کششی را با آرامش انجام دهید و در هنگام انجام دادن ورزش کمر خود را صاف نگه دارید و فرم بدنتان را حفظ کنید.بهتر است حرکات کششی را 20 تا 30 بار تکرار کنید تا میزان اثر بخشی بیشتری برای بدنتان داشته باشد.

کشیدن عضله مفصل ران

عرض شانه خود را باز کنید و یکی از پاهی خود را جلوتر از دیگری قرار دهید و زانوی پای پشت را روی زمین قرار دهید تا با انجام دادن این حرکت در قسمت پشت ران و مفاصل ران خود احساس کشش کنید.

کشیدن عضلات دوقلوی نرمه پا

در حالی که پاهایتان به عرض شانه باز است، پای چپتان را خم کنید و پای راست را به صورت مستقیم بکشید تا در ناحیه عضلات دوقلوی خود احساس کشش کنید.

ایجاد کشش در عضلات چهار سر ران

دوباره پاهایتان را به اندازه شانه هایتان باز کنید و با خم کردن بالاتنه خود با کمک دست هایتان یکی از پاهایتان را از پشت بگیرید و در این حالت کمی به جلو نیز خم شوید تا در قسمت پایینی و خارجی ران نیز احساس کشش کنید.

حرکت کششی پهلو

دوباره پاهایتان را به عرض شانه هایتان باز کنید و بایستید. پای راست خود را پشت پای چپتان قرار دهید. دست راست خود را بالابرده و از کمر به سمت پهلوهایتان خم شوید تا قسمت بالاتنه خود را نیز گرم و آماده انجام دادن ورزش کنید. در زمان راه رفتن بر روی تردمیل نیز می توانید با بالا بردن دست های خود و کشیدن بدنتان در جهت مخالف، کشیدگی را در بالا تنه خود احساس کنید و به آرامی قدم هایتان را بلند تر بردارید تا در ران هایتان نیز کشیدگی احساس کنید.

بعد از انجام حرکات کششی می توانید آرام آرام سرعتتان را افزایش دهید و تمرینات ورزشی خود را به راحتی ادامه دهید. به یاد داشته باشید که در زمان انجام دادن تمرینات ورزشی خود نباید در اصطلاح از نفس افتاده شوید و نتوانید به راحتی صحبت کنید. اگر در زمان انجام دادن ورزش نتوانستید به راحتی حرف بزنید، سرعت خود را کم کنید و دم و باز دم خوبی انجام دهید.

در زمان انجام دادن ورزش خوردن آب را فراموش نکنید و هر چند دقیقه یک بار آب بنوشید تا بدنتان دچار کم آبی نشود. اگر در زمان انجام دادن تمرینات خود دچار افت فشار خون شدید ورزشتان را به آرامی قطع کنید تا مشکل جدی برایتان رخ ندهد.

اگر می خواهید ورزشی که انجام می دهید به اصطلاح چربی سوز باشد، باید ورزش را به مدت 30 دقیقه ادامه دهید تا بدن به این مرحله یعنی مرحله چربی سوزی برسد و فراموش نکنید که به یکباره از دستگاه پایین نیایید.برای تمام کردن ورزش خود نیز باید تمرینات خود را با پایین ترین سرعت انجام دهید تا در اصطلاح بدنتان سرد شود و دچار مشکلی نشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :