انتخاب کردن مکان مناسب برای قرار دادن تردمیل در خانه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 13 دی 1395 در ساعت 10 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید تردمیل؛ دستگاهی هوازی است که کاربران می توانند به وسیله آن تمرینات هوازی خوبی را انجام دهند و به اهداف در نظر گرفته خود مانند: لاغری، تناسب اندام و سلامت عمومی بدن برسد.شاید به این نکته توجه نکرده باشید که از جمله عواملی که می تواند عمر و کارایی تردمیل را بالا ببرد، مکان مناسب قرارگیری آن است.

قرار گرفتن تردمیل در جای مناسب خود سبب می شود تا کاربر تمایل بیشتری به ورزش کردن پیدا کند، پس فراموش نکنید که توجه کردن به مکان قرار گیری تردمیل هم به نفع شما و البته دستگاهتان است.پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اینکه دستگاه تردمیل را خریداری کنید، مکان مناسبی را برای قرار دادن آن انتخاب کنید.

برای انتخاب مکانی مناسب می توانید به راحتی از نظر دیگران نیز بهره مند شوید یا حتی از مجله های دکوراسیون محیط مناسب قرار دادن دستگاهتان را انتخاب کنید تا بتوانید در محیطی مناسب به ورزش و تمرینات خود بپردازید.از نکات مهمی که هنگام قرار گیری تردمیل باید به آن توجه داشته باشید، این است که دستگاه تردمیل باید بر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار بگیرد تا بتوانید آن را به راحتی تراز کنید.

زمانی که تردمیل در حالت تراز قرار نداشته باشد، هنگام استفاده دستگاه دچار تکان های شدید و لرزش های زیاد می شود و این عوامل از عمر دستگاه کم می کند. برای اینکه برای دستگاه تردمیلتان مکان مناسبی را در خانه پیدا کنید، می توانید از نظر طراحان داخلی نیز مطلع شوید و از آنها کمک بگیرید. در این مقاله سعی می کنیم تا با آوردن مطالبی ساده شما را در یافتن مکانی مناسب یاری کنیم.

در پارکینگ خانه

زمانی که فکر می کنید در خانه فضای کافی برای گذاشتن تردمیل ندارید و خود شما مایل هستید در فضایی دور از هیاهوی خانه و تنهایی ورزش کنید، می توانید از پارکینگ به عنوان مکانی مناسب برای قرار دادن تردمیلتان استفاده کنید. در پارکینگ به راحتی می توانید در آرامش و به صورت مستقل ورزش کنید و در حین انجام دادن تمرینات خود به موسیقی مورد علاقه خود حتی با صدای بلند نیز گوش دهید، بدون اینکه باعث آزار دیگران شود به ورزش کردنتان بپردازید.

در اتاق خواب

یکی از مکان هایی که اکثر افراد برای قرار گیری تردمیلشان از آن استفاده می کنند اتاق خواب است. انجام دادن تمرینات در اتاق خواب، در فضایی خلوت می تواند گزینه بسیار مناسبی برای کاربر باشد و همین آرامش سبب شود تا او بتواند مدت زمان بیشتری را به ورزش کردن بپردازد.

افرادی که علاقه مند هستند تا به صورت روزانه ورزش خود را انجام دهند با گذاشتن تردمیل در اتاق خواب هر صبح که از خواب بیدار می شوند، انجام دادن ورزش به آنها یادآوری می شود و نیاز به ورزش کردن را احساس خواهند کرد.البته با قرار دادن تردمیل در اتاق خواب باید توجه داشاه باشید که اگر اتاق خوابتان خصوصی نباشد ممکن است تمرینات شما در ساعت های خاصی با استراحت دیگران تلاقی داشته باشد و دچار مشکل شوید.

راهکاری برای جذاب کردن استفاده از تردمیل در اتاق خواب:

اگر اتاق خوابی که می خواهید تردمیلتان را قرار دهید، فضای بسته و کوچکی دارد بر اثر کار کردن دستگاه تردمیل در مدت طولانی زود گرم خواهد شد و برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید، می توانید از فن خنک کننده ای در اتاق خواب استفاده کنید.

اگر در روز عادت دارید ورزش خود را انجام دهید، پرده های اتاقتان را کنار بزنید و از روشنایی طبیعی استفاده و از انرژی خورشید نیز استفاده کنید تا این انرژی به شما نیز منتقل شود.در زمان انجام دادن تمرینات خود به طور مداوم به ساعتتان نگاه نکنید، می توانید برای اینکه در طول ورزش سرگرم باشید تلویزیونی را روبه روی تردمیل در اتاقتان قرار دهید تا در حین ورزش کردن نیز بتوانید به برنامه مورد علاقه خود نیز نگاه کنید و از این طریق متوجه گذر زمان نشوید.

اتاق خود را به گونه ای آماده کنید که تا در زمان انجام دادن ورزش و تمریناتن خود از آن لذت ببرید و این کار را به راحتی با زدن چند پوستر ورزشی شروع کنید تا میل و رغبت بیشتری برای انجام دادن ورزش داشته باشید. اگر تردمیلتان امکان پخش موسیقی ندارد، می توانید در حین انجام دادن تمرین آهنگی انرژی بخش و ورزش ی گوش کرده و ریتم گام هایتان را موزیک هماهنگ کنید.

در راهرو

اگر راهروی شما بدون استفاده است و فضای خوبی هم برای قرار دادن تردمیل در آن وجود دارد، می توانید به راحتی از این فضا استفاده کنید و دستگاه ورزشتیان را آنجا قرار دهید. اغلب افراد به فکر قرار دادن دستگاه ورزشی خود در راهرو نمی افتند، ولی با اندکی دقت می توانید از فضای بدون استفاده اطراف خود استفاده کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :